freedb — це розподілена мережева база даних, доступ до якої можна отримати за допомогою мережі Інтернет. У цій базі даних міститься інформація щодо більшості компакт-дисків, які знаходяться у обігу. Якщо у вашого комп’ютера є доступ до мережі Інтернет, вам, швидше за все, ніколи не доведеться вводити інформацію про доріжки вашого компакт-диска вручну, вам достатньо лише правильно все налаштувати. Прочитайте розділ Сторінка CDDB, щоб дістати докладні інструкції щодо налаштування цієї служби, і розділ, присвячений Редактору бази даних КД, щоб дізнатися про те, як змінювати записи CDDB.
Користування CDDB є безкоштовним. Внески від користувачів приймаються з вдячністю.
Під час підготовки записів для CDDB, будь ласка, пам’ятайте про такі речі:
Для записів слід використовувати лише «стандартні» символи латиниці. У бази даних є підтримка деяких спеціальних символів, але, наприклад, внески записів з символами кирилиці або грецької абетки не є прийнятними.
Використовуйте лише один символ / у полі Виконавець диска / Заголовок редактора бази даних КД.
Звичайною практикою для класичний компакт-дисків є додавання імені композитора до розділу «Виконавець» (перед похилою рискою), а також імені особи, що виконує твір, у розділ «Заголовок» (після похилої риски).
Якщо ви надсилаєте запис, який уже існує у базі даних, будь-яку додаткову інформацію, яку ви надасте, може бути додано до існуючого запису.
Типово, основні категорії CDDB буде встановлено до теки $HOME/share/apps/kscd/cddb
. Ви можете створюватися будь-яку кількість підтеку у головній категорії. Але під час вивантаження буде показано лише офіційні категорії CDDB. Типовою адресою для вивантаження є (gnudb-submit gnudb.org)
. Щоб дізнатися більше про gnudb, відвідайте домашню сторінку gnudb.
Локальний запис CDDB окремого компакт-диска зберігається у файлі
у основній теці CDDB. Файли таких записів можна змінювати у будь-якому текстовому редакторі.назва категорії
/ідентифікатор диска