Обробка панорам

Робота з панорамами потребує прийомів, які дещо відрізняються від звичайних прийомів обробки фотографій. Причиною є те, що кожна панорама складається з декількох початкових знімків. Ми скористаємося для створення панорами Autopano Pro, але найсвіжіші версії digiKam також добре впораються із завданням і не коштуватимуть вам ні копієчки. Нижче наведено покроковий список дій, які слід виконати:

  1. Встановіть за допомогою KPhotoAlbum відповідні мітки для фотографій, з яких складається панорама. Зробити це слід для того, щоб випадково не викинути якусь з фотографій панорами, коли ви позбуватиметеся від зайвих знімків. На цьому кроці також варто впорядкувати початкові зображення у стосі.

  2. На наступному кроці ви можете скористатися одним з двох простих варіантів:

    1. Ви можете створити панорами з каталогів з фотографіями автоматично за допомогою Autopano Pro.

    2. Ви можете надіслати відповідні зображення Autopano Pro за допомогою командного рядка, щоб прискорити обробку. Таке прискорення буде особливо корисним, якщо у каталозі із зображеннями міститься багато знімків, особливо знімків у форматах цифрових негативів. Для реалізації цього варіанта слід виправити скрипт, яким запускається Autopano Pro так, щоб ним приймалися вхідні дані і створювався файл desktop або викликалася зовнішня програма з власним рядком команди.

  3. Якщо у остаточній панорамі не вистачатиме якоїсь частинки, ви можете домалювати її, наприклад за допомогою Gimp. Зазвичай Gimp дає прийнятні результати, якщо на знімках достатньо «структури» зображення для клонування, але отримання задовільних результатів, звичайно ж, гарантувати ніхто не може.

  4. Збережіть нове зображення десь у структурі каталогів зображень KPhotoAlbum і скористайтеся пунктом меню ОбслуговуванняПовторний пошук зображень та відеофайлів. Програма має виявити нову панораму і включити її до галереї зображень.

  5. Якщо вами було належним чином налаштовано можливість автостосування і назва нового зображення відповідає правилам стосування, панораму має бути розташовано на вершині стосу відповідних зображень. Якщо цього не сталося, впорядкуйте зображення у стосі за датою, щоб нова панорама опинилася згори, або впорядкуйте зображення у стосі вручну. (Autopano Pro записує до новоствореного зображення дані EXIF першого із зображень панорами.)

  6. Далі, ви можете додати мітки до зображення панорами або також до всіх початкових зображень за допомогою натискання Ctrl+2.