Проксі-сервери — це програми, запущені на комп’ютері, який працює як сервер у мережі, з якою з’єднано ваш комп’ютер (за допомогою модема або у інший спосіб). Ці програми отримують запити HTTP і FTP, отримують відповідні файли з мережі Інтернет і передають ці файли на клієнтський комп’ютер, який надсилав запит на них.
Якщо ви налаштували проксі-сервер, HTTP і/або FTP-запити переспрямовуватимуться на комп’ютер, який працює у режимі проксі-сервера. Але ви можете визначити додатково вузли, з’єднання з якими слід здійснювати напряму, без посередництва проксі-сервера. Якщо ваш комп’ютер перебуває, наприклад, у локальній мережі, ймовірно, для доступу до локальних вузлів проксі-сервер не потрібен.
Вам слід налаштовувати проксі-сервер лише у випадку, якщо цього вимагає адміністрація вашої мережі (якщо ви користувач комутованого з’єднання, адміністрацією буде ваш постачальник послуг інтернет або ISP). У інших випадках, особливо, якщо ви нічого не знаєте про проксі-сервери, але ваше з’єднання з мережею інтернет добре працює і без проксі-сервера, вам нічого не потрібно змінювати.
Будь ласка, зауважте, що використання проксі-серверів не є обов’язковим, але їх використання пришвидшує доступ до даних з мережі Інтернет.
Якщо ви не знаєте, чи потрібно вам використовувати проксі-сервер для встановлення з’єднання з мережею Інтернет, будь ласка, зверніться по цю інформацію до настанов вашого постачальника послуг або проконсультуйтеся у адміністратора системи.
- Без проксі
Позначте цей пункт, якщо ви не хочете, щоб використовувався проксі-сервер. Цим пунктом можна скористатися, якщо з’єднання з інтернетом відбувається безпосередньо.
Якщо ви вирішили використовувати проксі-сервер, у вас є декілька шляхів для налаштування його параметрів.
- Визначити налаштування проксі у автоматичному режимі
Позначте цей варіант, якщо ви бажаєте, щоб файл скрипту налаштувань проксі-сервера було автоматично виявлено і отримано.
Цей пункт відрізняється від наступного варіанта лише тим, що за умови його вибору не потрібно буде вказувати адресу файла скрипту налаштувань. Замість цього, цей файл буде автоматично отримано за допомогою протоколу «Web Proxy Auto-Discovery» (WPAD).
- Використовувати адресу автоматичного налаштування проксі.
Оберіть цей варіант, якщо підтримка проксі-сервера у вашому випадку відбувається за допомогою файла скрипту, розташованого за певною адресою. Ви зможете ввести цю адресу у відповідний рядок або скористатися кнопкою з зображенням теки, щоб визначити цю адресу за допомогою графічного інтерфейсу.
- Налаштування системного проксі:
У деяких системах встановлюється змінна середовища $
HTTP_PROXY
за допомогою якої графічні і текстові програми отримують спільну інформацію щодо налаштування проксі-сервера.Якщо вам точно відомо, що таку змінну слід встановити, позначте цей пункт і натисніть кнопку , щоб вказати назви змінних середовища, які буде використано для встановлення адреси проксі-сервера (проксі-серверів).
У полі Виключення: вкажіть змінну середовища, наприклад $
NO_PROXY
, яку буде використано для зберігання адрес сайтів, для яких не слід використовувати з’єднання за допомогою проксі-сервера.Позначте пункт Показувати значення змінних оточення, якщо хочете, щоб у вікні було показано значення змінних середовища замість їхніх назв. Втім, редагувати значення змінних середовища за допомогою цього модуля не можна.
- Використовувати вказані налаштування проксі:
До повного набору відомостей щодо адреси для проксі-серверів належать інтернет-адреса і номер порту. Вам слід ввести ці дані у відповідні поля для введення тексту. Позначте пункт Один проксі-сервер для всіх протоколів, щоб скопіювати адреси і порт проксі-сервера HTTP до всіх інших полів проксі-серверів. Так ви можете зекономити час на введенні однакових даних декілька разів.
- Винятки:
Вкажіть список назв вузлів або IP-адрес, які слід виключити під час використання вказаних вище параметрів проксі-сервера. Якщо вам потрібно виключити всі вузли певного домену, просто вкажіть назву домену з символом крапки як префіксом. Наприклад, щоб виключити всі назви вузлів домену kde.org, вкажіть
.kde.org
. Підтримки символів-замінників, зокрема*
або?
, не передбачено, отже вони не працюватимуть як замінники. Крім того, ви можете вказати IP-адреси, наприклад 127.0.0.1, та IP-адреси з підмережею, наприклад 192.168.0.1/24.
Крім того, ви можете позначити пункт Використовувати проксі тільки для адрес зі списку винятків.
Позначте цей пункт, щоб змінити призначення списку винятків, тобто, щоб проксі-сервери було використано, лише якщо відповідна адреса URL є серед адрес з цього списку.
Цей пункт буде корисним, якщо проксі-сервер вам потрібен лише для доступу до декількох окремих сайтів, наприклад, у внутрішній підмережі установи. Якщо у вас виникає потреба у складнішому налаштуванні, ймовірно, вам доведеться власноруч створювати скрипт налаштування.