Робота зі збірником креслень

Що таке збірник креслень?

Збірник креслень є текстовим файлом (.plots), що містить дані щодо назви креслення та рівняння функції. Основним призначенням файлів збірників є пришвидшення додавання креслень у Khipu без потреби у введенні великих рівнянь. За допомогою збірників користувач може додати креслення просто за його назвою. У програмі вже передбачено вбудовані збірники, за допомогою яких можна додавати деякі відомі графіки (криві і поверхні). Крім того, передбачено можливість отримання збірників з інтернету.

Синтаксис

У файлі збірника використовуються синтаксичні конструкції Analitza. У кожному рядку файла має міститися назва графіка і відповідне рівняння.

Приклад: у типовому файлі збірника можуть міститися такі рядки:

  • sinus := x->sin x

  • plane1 := (x, y, z)->(x+y+z)-1

Додавання власного файла збірника

За допомогою гнучкого синтаксису Analitza користувач може додавати у програму власні файли збірників. Достатньо просто створити текстовий файл з суфіксом назви .plots, що міститиме коректну назву креслення та рівняння функцій по одному на рядок.

Khipu — збірник креслень на головній панелі інструментів

Khipu — збірник креслень на головній панелі інструментів

Переглядаємо креслення з файлів збірників

Khipu — інтерфейс збірника креслень

Khipu — інтерфейс збірника креслень

Якщо хочете ознайомитися з тим, як у Khipu використовується збірник, просто перейдіть на вкладку Збірники креслень за допомогою головної панелі інструментів Khipu. Після цього, виберіть пункту у спадному списку Збірка. Натисніть у списку пункт з будь-якою назвою креслення, і програма покаже відповідне креслення на правій панелі вікна.

Khipu — інтерфейс збірника креслень

Khipu — інтерфейс збірника креслень

Додавання графіків зі збірника

Khipu — додавання креслень зі збірника

Khipu — додавання креслень зі збірника

Основною перевагою збірників є те, що за їхньою допомогою можна виконувати складні креслення без значних зусиль з введення рівнянь. Щоб скористатися цим, додайте будь-яку область у Khipu. Далі, перейдіть на вкладку Додати зі збірника. Додайте будь-який потрібний вам файл збірника. Далі, щоб додати креслення до області креслень Khipu, достатньо двічі клацнути на пункті відповідного графіка.

Khipu — імпортування або отримання збірника

Khipu — імпортування або отримання збірника

Імпортування файла збірника з локального диска

Ви можете додавати і переглядати графіки не лише з вбудованих збірників, які є частиною пакунка бібліотек Analitza. Ви можете імпортувати будь-які отримані з інтернету чи створені вручну збірники до списку збірників Khipu, а потім додавати відповідні креслення у області Khipu.

Отримання файла збірника з інтернету

Використання у Khipu інтерфейсу отримання нових даних надає змогу користувачеві отримувати файли збірників з інтернету. Отже, користувач може накопичити велику базу даних збірників від інших користувачів програми з усього світу. Для отримання збірників з інтернету достатньо скористатися пунктом меню Отримати файли збірників креслень на сторінці роботи зі збірниками.

Експортування області з кресленнями як збірника

Khipu — експортування області з кресленнями як збірника

Khipu — експортування області з кресленнями як збірника

Користувач може експортувати усю область до збірника разом з назвами та рівняннями функцій. Для цього достатньо натиснути кнопку Домівка на панелі інструментів і скористатися кнопкою експортування під мініатюрою області.