Використання декількох робочих аркушів

Після відкриття у Calligra Sheets нового порожнього документа програма створить декілька порожніх аркушів електронної таблиці. Кількість створених аркушів визначається вибраним шаблоном.

За допомогою пункту меню ВставкаАркуш можна додати до документа ще один аркуш.

Перемикатися між аркушами можна також за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl+PgDown, призначеної для переходу до наступного аркуша, або комбінації клавіш Ctrl+PgUp, призначеної для переходу до попереднього аркуша.

Програма автоматично надаватиме аркушам типові назви Аркуш1, Аркуш2... Надати аркушеві іншу назву можна наведенням вказівника миші на вкладку аркуша, клацання правою кнопкою миші і вибору у контекстному меню пункту Перейменувати аркуш....

Щоб вилучити аркуш з документа, скористайтеся пунктом Вилучити аркуш контекстного меню, яке буде відкрито програмою після наведення вказівника миші на вкладку аркуша, який ви бажаєте вилучити, з наступним клацанням правою кнопкою миші.

За допомогою інших пунктів підменю ФорматАркуш ви можете наказати програмі показувати або сховати аркуш у той самий спосіб, у який вона здатна ховати рядки і стовпчики аркуша.

Якщо ви бажаєте, що формула на одному аркуші посилалася на комірку іншого аркуша, посилання на комірку має починатися з назви аркуша, за яким слід вказати знак оклику (!). Наприклад, якщо ви введете =Аркуш2!A2 у комірку Аркуша 1, ця комірка міститиме значення з комірки A2 Аркуша 2. Зауважте, що назви аркушів слід вказувати з врахуванням регістру.

Об’єднання даних

У вас може виникнути потреба у побудові документа, який складатиметься з декількох аркушів, які міститимуть подібні дані, але, скажімо, для різних місяців року. У такому документі може містити аркуш резюме, що містить об’єднані (наприклад, підсумовані або середні) значення відповідних пунктів даних з інших аркушів.

Це завдання можна трохи полегшити за допомогою пункту Консолідувати... з меню Дані.

Після вибору цього пункту програма відкриє діалогове вікно Консолідувати.

Посилання на бажані області даних кожного з вихідних аркушів слід ввести у поле Посилання:. Натисніть кнопку Додати, щоб пересунути ці посилання до поля Введені посилання:. У посиланні має міститися назва аркуша, що містить дані джерела, наприклад, January!A1:A10, це посилання можна ввести у автоматичному режимі вибором області на відповідному аркуші.

Після введення посилань для всіх аркушів вихідних даних оберіть комірку на аркуші призначення, де має бути розташовано лівий верхній кут області об’єднаних результатів. Після цього оберіть відповідну функцію зі спадного списку Функція:, а потім натисніть кнопку Гаразд.

Якщо ви натиснете кнопку Подробиці > > у діалоговому вікні і позначите пункт Копіювати дані, замість формул для обчислення результатів, у комірках призначення буде показано результати об’єднання.