Відтворення

Діалогове вікно налаштовування відтворення

Діалогове вікно налаштовування відтворення

Тут можна налаштувати параметри відтворення даних, а також модуль роботи з мультимедійними даними KDE, Phonon.

ПараметрПідказка

Поступове зменшення гучності при зупинці

Якщо позначити цей пункт, Amarok повільно знижуватиме гучність відтворення композиції у разі зупинки чи завершення відтворення списку або негайно припинятиме відтворення.

Поступове зменшення гучності при призупиненні

Якщо позначити цей пункт, Amarok повільно знижуватиме гучність відтворення композиції у разі призупинення відтворення поточної композиції.

Тривалість поступового зменшення гучності

Тривалість поступового зменшення гучності, в мілісекундах.

Запобігати автоматичному присиплянню у режимі відтворення

Якщо позначено цей пункт, Amarok намагатиметься запобігти вимиканню комп’ютера, якщо відтворюється композиція.

Призупинити відтворення у разі присипляння

Якщо позначено цей пункт, Amarok призупинятиме відтворення поточної композиції, коли комп’ютер переходитиме до стану призупинення роботи.

При запуску продовжити відтворення

Якщо буде позначено, Amarok під час запуску продовжить відтворення з місця, де воно зупинилось у попередньому сеансі — як в касетному програвачі.

Налаштовування Phonon

Phonon — бібліотека для роботи з мультимедійними даними, якою користується Amarok. Цю бібліотеку було створено для того, щоб зробити KDE 4 незалежним від інших мультимедійних бібліотек, зокрема GStreamer або VLC, і забезпечення стабільного програмного інтерфейсу (API) на час розробки KDE 4. Додатковою перевагою такої бібліотеки є спрощення розробки за рахунок простішого програмного інтерфейсу, який здатен працювати на різних платформах, зокрема Windows та OS X.

Результатом всього сказаного вище для вас, як для користувача, є те, що ви можете вибрати основну мультимедійну бібліотеку з найкращими для вас характеристиками. Типовий вибір зазвичай роблять розробники дистрибутивів.

Зазвичай проблеми з відтворенням даних у Amarok не є проблемами Amarok, а скоріше вадами Phonon, оскільки сама програма Amarok не обробляє звукових даних безпосередньо.

Вкладка «Пріоритет пристроїв»

Залежно від вашої операційної системи та дистрибутива, вашим типовим пристроєм відтворення даних може бути ALSA, OSS, PulseAudio або якийсь інший пристрій. Визначте пристрій, який працюватиме найкраще у вашій системі за допомогою кнопки Перевірити і використайте його для всіх типів відтворення звуку. Якщо вам потрібно визначити різні типи відтворення звуку для різних пристроїв, ви також можете налаштувати систему потрібним вам чином.

Вкладка «Налаштування аудіосистеми»

Якщо вам потрібно змінити налаштування відтворення, це саме те місце, де це можна зробити.

Вкладка «Серверна програма»

Залежно від вашої операційної системи, ви можете побачити у цьому вікні пункти Gstreamer, VLC або DS9 (Windows). Рекомендованим для користувачів Linux® сервером phonon є VLC або Gstreamer.

Якщо у списку немає пунктів VLC і Gstreamer, вам доведеться встановити відповідні пакунки. Наприклад, у більшості дистрибутивів пакунком для VLC є phonon-backend-vlc.

Для кожної з серверних програм передбачено власні кодеки, отже, залежно від вибраної вами серверної програми, доведеться встановити відповідні кодеки, оскільки у більшості дистрибутивів ці кодеки типово не встановлюються через юридичні перешкоди.