Автоматичний породжувач списків відтворення

Інструмент автоматичний породжувач списків (АПС) виконує створення списків за вказаними вами обмеженнями. Ці обмеження може бути накладено на дані композиції (виконавець, жанр, рік) або час доступу (час останнього відтворення). Також передбачено особливі обмеження способу пошуку композицій Amarok. Доступ до АПС можна отримати за допомогою панелі Джерел даних: Списки композиційАвтоматичний породжувач списків.

Панель шаблонів АПС

Це панель Шаблони АПС. На ній розташовано такі кнопки (починаючи зліва):

  • Додає новий порожній шаблон, до якого можна вносити зміни.

  • Відкриває вікно Редактора шаблонів АПС, призначене для внесення змін до обмежень поточного позначеного шаблону.

  • Вилучає позначений шаблон зі списку. Скасування цієї дії неможливе.

  • Імпортувати шаблон з файла .xml. Потенційно, такий файл може містити помилки у форматуванні, якщо його редагувати поза межами Amarok; користуйтеся перевіркою обмежень.

  • Експортувати позначений шаблон до файла .xml, який згодом може бути імпортовано.

  • Завантажує до АПС позначений шаблон і автоматично створює список відтворення.

Робота з шаблонами

Вікно редактора шаблонів АПС

Вікно редактора шаблонів АПС

Шаблони — це набори правил, які АПС Amarok використовуватиме для створення списків композицій. Ці правила ми називатимемо у подальшому обмеженнями. Кожен шаблон визначається обмеженнями, з яких він складається. Групи обмежень, поєднаних ієрархічно та логічно, називатимемо деревами або ієрархіями обмежень.

Обмеження

Обмеження є цеглинками, з яких складаються ієрархії обмежень. Вони є простими твердженнями, які АПС використовуватиме для додавання композицій до створеного ним списку. Щоб додати обмеження до поточної позначеної ієрархії обмежень, скористайтеся кнопкою на панелі інструментів шаблонів АПС, а потім натисніть пункт Додати нову у вікні Редактора шаблонів АПС. Зауважте, щоб обмеження буде додано як підпункт поточного позначеного пункту (обмеження або групи обмежень).

Можна додавати багато різних обмежень. Кожне з них працює у свій спосіб у ієрархії обмежень.

Типи обмежень

У АПС Amarok передбачено підтримку декількох типів обмежень:

ОбмеженняОпис

Відповідність міток

До найважливіших обмежень, оскільки ці обмеження може бути застосовано майже до будь-яких файлів, є: ім’я виконавця, назва альбому, жанр, рік, час останнього відтворення та рахунок.

Тривалість відтворення списку

Встановлює час відтворення (у форматі гг:хх:сс), який повинен мати список композицій.

Довжина списку відтворення

Визначає, скільки композицій має бути у списку.

Контрольна точка

Повідомляє Amarok, де слід розпочати і де зупинити пошук композицій.

Запобігання дублюванню

Запобігати включенню Amarok тих самих композицій, композицій того самого виконавця, композицій з того самого альбому до одного списку.

Зауважте, що ви можете змінити спосіб роботи обмежень, зокрема встановити значення точності за допомогою повзунка (це значення визначає рівень дотримання відповідного обмеження).

Іншим способом внесення змін до обмежень, який стосується в основному Відповідності міток є список з варіантами, розташований ліворуч від значення: містить (вибирати всі композиції, мітки яких містять вказаний текст), дорівнює (вибирати композиції, мітки яких точно збігаються з вказаним фрагментом тексту), починається на і завершується на.

Ви також можете змінити спосіб обробки даних на основі значень (зокрема обмежень щодо тривалості та кількості відтворень для Відповідності мітки) за допомогою списку з варіантами, розташованого поряд з текстом. Зокрема, можна вибрати варіанти менше, ніж, дорівнює і більше, ніж.

Ще одним способом зміни використання обмеження є позначення для нього пункту обернути. Позначені таким чином обмеження працюватимуть у оберненому режимі. Тобто «Відповідність мітки: виконавець містить ім’я» означатиме «Відповідність мітки: виконавець не містить ім’я».

Групи обмежень

Групи обмежень може бути додано за допомогою кнопки Додати нову у вікні Редактора шаблонів АПС. Обмеження у групі буде поєднано логічно, те саме стосується груп всередині інших груп.

У поточній версії передбачено два типи груп обмежень: «Загальна відповідність» і «Довільна відповідність». Групи «Загальна відповідність» вимагають від композицій відповідності всім обмеженням у групі. У групах «Довільна відповідність» обмеження накладаються так, що композиція має відповідати хоча б одному з обмежень у групі. Доб додати обмеження у певну групу, позначте цю групу у редакторі шаблонів і натисніть кнопку Додати нову.

Застосування ваших шаблонів

Після визначення шаблону вам достатньо позначити його на панелі Шаблони АПС на панелі Автоматичного породжувача списків і натиснути кнопку . У відповідь програма створить список композицій за вказаними вами критеріями, ось так:

Список композицій, створений на основі наведеного нижче дерева обмежень.

Список композицій, створений на основі наведеного нижче дерева обмежень.