
pokazuje znane izotopy pierwiastków.
Występują różne rodzaje izotopów, część jest stabilna, zaś pozostałe nie. Niestabilne izotopy mogą ulegać rozpadowi alfa lub dwóm różnym rodzajom rozpadu beta. Jest to zaznaczone za pomocą różnych kolorów.

Kalzium potrafi wyświetlać izotopy dla pewnego zakresu pierwiastków.
Frazy R/S, znane inaczej jako Frazy ryzyka/bezpieczeństwa, numery R/S. zdania R/S, to system kodów zagrożeń i fraz służących do oznaczania niebezpiecznych pierwiastków i związków chemicznych. Fraza R/S związku składa się z części dotyczącej ryzyka (R) oraz bezpieczeństwa (S), po których następuje kombinacja liczb. Każda liczba odpowiada jednej frazie. Fraza odpowiadająca kombinacji znaków i liczba ma takie samo znaczenie w różnych językach.
W słowniczku zawarte są definicje najczęściej używanych narzędzi chemicznych oraz pewne dane naukowe. Po lewej stronie okna znajduje drzewo tematów. Na górze umieszczono terminy chemiczne, a poniżej drugie drzewo narzędzi laboratoryjnych.
Na górze okna znajduje się pasek wyszukiwania - jeśli zaczniemy do niego wprowadzać tekst, drzewa natychmiast zaczną się dostosowywać. Przycisk po prawej stronie na końcu paska wyszukiwania przywraca stan początkowy.

Okno dialogowe pozwala przedstawić niektóre informacje w sposób graficzny. Na osi X wybieramy zakres pierwiastków (od jeden do najwyższego numeru). Dokonujemy tego przy użyciu pól w oknie dialogowym: Pierwszy pierwiastek i Ostatni pierwiastek.

Kalzium potrafi tworzyć wykresy dla pewnego zakresu pierwiastków.
pozwala użytkownikowi rozwiązywać równania chemiczne. Oto przykład:
aH2O + bCO2 -> cH2CO3
Obliczone równanie ukaże się po prawej stronie okna. Jak widać w pierwszym przykładzie, możliwe jest również określenie wartości jednego lub więcej współczynników - wówczas inne współczynniki zostaną skorygowane. Co więcej, symbole pierwiastków czy ładunki elektryczne mogą się znajdować w nawiasach, co widać w dwóch ostatnich przykładach.

Kalzium może rozwiązywać równania chemiczne

Karta Ogólne jest pierwszą kartą. Pokazuje ona ogólne dane na temat pierwiastka, nad którym jest kursor.
Karta Stan materii znajduje się na drugim miejscu w panelu nawigacyjnym.
Na początku widoczne są następujące ikony i tekst:

Kalzium może zademonstrować, które pierwiastki są stałe/ciekłe/gazowe w danej temperaturze.
Funkcja Linia czasu pozwala poznawać pierwiastki z wybranego okresu. Wspaniale jest obserwować jak układ okresowy zmieniał się wraz z odkrywaniem wciąż nowych pierwiastków. Jeśli przesuniesz suwak w lewo, zauważysz, że niektóre pierwiastki zniknęły. Pojawią się ponownie, jeśli przesuniesz kursor w prawo. Dodatkowo, liczba będzie się stale zmieniać.
Liczba przedstawia datę, którą wybrałeś. Jeśli przesuniesz suwak na np. 1856, zobaczysz jedynie pierwiastki, które były znane w 1856.
Na pewno zauważysz, że pewne pierwiastki nawet dziś nie są pokazane. Dzieje się tak, ponieważ niektóre z nich nie są jeszcze odkryte, ale ich istnienie jest prognozowane.

Układ okresowy w przeszłości (pierwiastki znane w 1856)
Karta Obliczanie jest ostatnią kartą na pasku bocznym. Służy ona do obliczania masy cząsteczek.
Na początku widoczne są następujące ikony i tekst:

Obliczanie
pozwala na wyświetlenie legendy dla bieżącego schematu (grupy, rodziny, bloki). Legenda jest wyświetlana domyślnie, ale jeżeli ją ukryjesz, pozostanie schowana dopóki nie wybierzesz opcji Pokaż. Kalzium zachowa ustawienia w plikach konfiguracyjnych, więc przy następnym uruchomieniu, powrócisz do ostatnich ustawień.