Kasutamine

"Kasutaja määratud seadmete" kasutamine on tegelikult päris lihtne: sul tuleb vaid anda kastis Disketiseade: seadme nimi, näiteks /dev/sdz4, mitte aga valida esimene või teine seade.

Märkus

Seadme nimes tuleb osa /dev/ anda kahel põhjusel:

  • Nii tunneb Kfloppy ära "Kasutaja määratud seadmete" režiimi.

  • Turvakaalutlustel - nii välditakse võimalust, et kasutaja kirjutaks kasti midagi, mis juhuslikult sobib kokku seadme nimega.

Paraku on mis tahes muu seadme kasutamisel disketiseadme asemel omad tagajärjed. Peamine neist on see, et täielik vormindamine ei ole võimalik. Selle valimisel näidatakse kohe veateadet. Küll saab kasutada kiirvormindust nullidega. See ei vorminda seadet, vaid ainult kirjutab selle nulle täis, kuid praktikas on tulemus üsna sarnane. Igatahes lähevad seadmel olnud andmed kaotsi.

Hoiatus

Seadme nime andmisel tasub olla ettevaatlik. Kfloppy edastab seadme nime välistele programmidele just sellisel kujul, nagu sa selle sisestad. Sealjuures ei kontrollita (ja seda ei tee ka välised programmid), kas antud seade on ikka disketiseade. Kui annd näiteks hoopis mõne oma kõvaketta partitsiooni, ei tee rakendus ega välised programmid selle peale teist nägugi. Kui partitsioon on ühendatud või sul puudub sellel kirjutamisõigus, saad küll ilmselt veateate, mis aitab ehk halvimat vältida.

Märkus

Isegi kui määrad disketiseadme, näiteks /dev/fd0u2880, ei võta Kfloppy ette täielikku vormindamist.

Linux®is saab valida suvalise failisüsteemi, BSD™-s on praegu toetatud ainult UFS (ja seegi ei olnud käsiraamatu kirjutamise ajaks testitud).

Kui oled vormindamiseks valmis, klõpsa nupule Vorminda. Selle peale ilmub teatekast, mis palub kontrollida seadme nime.

Hoiatus

See on viimane võimalus seadme nime kontrollida, enne kui vormindamine algab. Pärast seda on liiga hilja midagi enam muuta.