Paikade loomine

Mõnikord võib juhtuda, et soovid oma muudatused kõigepealt teistele ülevaatamiseks anda, enne kui need sisse kanda, või siis ei olegi sul hoidlas kirjutamisõigust ning sa ei saagi midagi sisse kanda. CVS pakub välja standardse vorminduse failidele, millega jagada oma kohalikku koopiasse tehtud muudatusi teistega, testida neid kohaliku koopia peal ja rakendada CVS-hoidlale. Selliseid erinevusi sisaldav fail kannab nimetust paik (inglise keeles patch) ja see luuakse käsuga cvs diff täpselt samamoodi nagu erinevused, mida kirjeldas “Versioonide erinevuste jälgimine”. Paikade kasutamine tervete failide asemel võimaldab toime tulla ka siis, kui näiteks internetiühendus on kallis või vähese läbilaskevõimega, pealegi on paiku hõlpsam käsitleda, sest ka üksainus paigafail võib sisaldada paljude läthefailide erinevusi.

Cervisia võimaldab seda teha menüükäsuga MuudLoo hoidla suhtes paigafail...

Oluline

Käsk Loo hoidla suhtes paigafail... loob paiga, mis sisaldab kõigi sinu kohaliku koopia (liivakasti) failide kõiki muudatusi võrreldes hoidla BASE-versiooniga. Seepärast ei ole paiga loomisel ka oluline, kas peaaknas on mingid failid valitud või mitte.

Teine võimalus on valida peaaknas üks kindel fail ning seejärel menüüst Vaade käsk Näita logifaili... või märgitud failil hiire parema nupuga klõpsates kirje Näita logifaili..., mis avab logidialoogi. Vali nüüd versiooniks "A" versioon, mille suhtes soovid paiga luua, ning klõpsa nupule Loo paik... See tekitab paiga, mis sisaldab erinevusi sinu kohaliku koopia märgitud faili ning versiooni "A" vahel.

Enne paiga tekitamist avab Cervisia dialoogi, milles saab kindlaks määrata väljundi vorminduse.

Joonis 4.2. Cervisia paikamisdialoog

Cervisia paikamisdialoog

Väljundi vormindus

Väljund võib olla vormindatud kolmel viisil:

Tavaline: vormindus, millega saab näiteks redaktori ed pnna automaatselt looma vanast failist koopiat uue failiga sobimiseks. Tavalise vorminduse korral tähistavad muudatusi sümbolid < ja > ning kontekstiinfo puudub.

Unifitseeritud: levinuim paikade vormindus. Selle puhul kasutatakse erinevuste salvestamiseks lisaks reanumbritele ka kontekstiridasid. See muudab paikade rakendamise märksa turvalisemaks. Erinevusi näidatakse kompaktses ja loetavas vormis, näidates iga asjassepuutuva faili päist ning omaette sektsioone (tükke) iga erinevuse kohta. Iga erinevuse kontekstiread muudavad muudatustest ülevaate saamise hõlpsamaks. Muudatusi tähistavad sümbolid + ja -.

Kontekst näitab sama infot, mis unifitseeritud vorminduski, aga mitte nii kompaktselt. Kontekstivorminduse korral tähistab muudatusi sümbol !.

Kontekstiridade arv:

Siin saab määrata kontekstiridade arvu unifitseeritud või kontekstivorminduse korral. Tavalise vorminduse puhul ei saa seda kasutada, sest sellisel juhul ju kontekstiinfot ei salvestata. Mida rohkem kontekstiinfot, seda hõlpsam on toorväljundit lugeda ja seda täpsemini saab paiku rakendada, kuid paiga suurus sel moel mõistagi kasvab. Väga mõistlik oleks siiski kasutada vähemalt kaht kontekstirida.

Ignoreerimisvalikud

Siin saab valida, milliseid muudatusi ei peeta paiga loomisel erinevuseks.

Pärast väljundi vorminduse määramist loob Cervisia paiga ja avab dialoogi Salvesta kui. Määra seal paigafaili nimi ja asukoht.