Загальна поведінка

Burkhard Lück

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Плазма 5.25 (18 травня 2022 року)

Цей модуль призначено для налаштовування загальної поведінки робочого простору Плазми.

Показувати інформаційні підказки при наведенні вказівника

Якщо позначено цей пункт, система показуватиме панелі підказок при наведенні вказівника миші на панель Плазми або на стільницю.

Показувати візуальний супровід змін стану

Якщо ви, наприклад, зміните яскравість екрана або гучність відтворення звуку за допомогою клавіатури, ці зміни у стані буде показано на екранній панелі.

Швидкість анімації

Надає вам змогу встановити швидкість ефектів стільничної анімації у межах від Повільна до Миттєва.

Одинарне клацання відкриває файли та теки

Це типовий параметр. Одинарне клацання, якщо вказівник знаходиться над піктограмою, відкриває цю піктограму. З метою вибору ви можете перетягнути вказівник навколо піктограм, утримувати натиснутою клавішу Ctrl з одночасним клацанням правою кнопкою миші або просто клацнути по піктограмі і перетягнути її. Також позначення можна виконати клацанням на відповідній позначці пункту.

Подвійне клацання відкриває файли та теки

Якщо позначено цей пункт, одинарне клацання лівою кнопкою миші, коли вказівник знаходиться над піктограмою або файлом відкриватиме цю піктограму або цей файл. Ця поведінка є типовою, вона повністю подібна до того, що відбувається коли ви натискаєте посилання у більшості з переглядачів Тенет. Але ви можете зробити так, щоб піктограми і файли відкривалися подвійним клацанням, а одинарне клацання лише позначало б піктограму або файл. З такою поведінкою ви можете ознайомитися на прикладі інших стільничних середовищ або операційних систем.

Клацання на смужці гортанняГортає на сторінку вгору чи вниз

Це типове значення. Клацання лівою кнопкою на смужці гортання пересуває перегляд на одну сторінку.

Клацання на смужці гортанняГортає до місця клацання

Вмикає поведінку системи, коли позиція повзунка гортання перестрибує безпосередньо до позиції у документі, де ви клацнули. Ця поведінка може бути відомою вам із досвіду роботи у інших стільницях або операційних системах.

Режим сенсорного керуванняАвтоматично увімкнути, якщо потрібно/Ніколи не вмикати

Режим сенсорного керування буде автоматично задіяно, якщо система виявить сенсорний екран, але не виявить миші або сенсорної панелі. Приклад: відкинуто або від'єднано клавіатурний модуль ноутбука-трансформера.

Увімкнено завжди (типовий варіант)/Ніколи не вмикати

У режимі сенсорного керування багато елементів інтерфейсу користувача стануть більшими, щоб ними легше було оперувати за допомогою дотиків.