Модуль інформації про пам’ять

Цей модуль присвячено показу поточного використання пам’яті. Дані у ньому постійно оновлюються, що може бути дуже корисним в усуненні вузьких місць, що виникають під час виконання деяких програм.

Типи пам’яті

Перш за все, вам слід зрозуміти, що існує два типи «пам’яті», доступних для операційної системи та програм, які у ній виконуються.

Перший тип називається фізичною пам’яттю. Цю пам’ять розташовано у чипах пам’яті всередині вашого комп’ютера. Це RAM (скорочення від Random Access Memory або пам’ять з випадковим доступом), її ви купили разом з комп’ютером.

До другого типу належить віртуальна пам’ять або пам’ять свопінгу. Ця частина пам’яті насправді є місцем на вашому жорсткому диску. Операційна система резервує це місце на жорсткому диску для «свопінгу». Це місце операційна система використовує, якщо об’єм даних перевищує об’єм фізичної пам’яті. Назва «swap» (робити обмін) походить від того, що операційна система бере деякі дані, які, як їй здається, вам знадобляться не скоро, і зберігає ці дані на диску у зарезервованому просторі. Після цього система завантажує нові дані, які потрібні вам саме зараз. Таким чином, відбувається «обмін» непотрібних даних на дані, які потрібні негайно. Віртуальна пам’ять не є такою ж швидкою як фізична, отже, операційна система намагається зберігати дані (особливо, дані, які часто використовуються) у фізичній пам’яті.

Загальний об’єм пам’ять складається з комбінації фізичної і віртуальної пам’яті.

Модуль інформації про пам’ять

Це вікно поділено на верхній і нижній розділи

У верхній частині цього розділу буде показано дані щодо загального обсягу фізичної пам’яті, загального обсягу вільної фізичної пам’яті, обсягу пам’яті спільного використання та обсягу буфера пам’яті.

Всі ці чотири значення представлено у вигляді кількості байтів і кількості мегабайтів (1 мегабайт — це трошки більше за один мільйон байтів)

У нижньому розділі ви побачите три графіки:

  • Всього пам’яті (це сума фізичної і віртуальної пам’яті).

  • Фізична пам’ять

  • Віртуальна пам’ять або Простір свопінгу.

Сірим кольором показано вільну частину, синій і зелений кольори відповідають за зайняте місце.

Підказка

Точність значень об’єму кожного з типів пам’яті не принципова — ці значення постійно змінюються. Коли ви переглядатимете ці дані, слід звертати увагу лише на тенденції зміни.

На вашому комп’ютері багато вільного місця у пам’яті (сірих областей)? Якщо це не так, вам слід збільшити об’єм віртуальної пам’яті або поміркувати над купівлею додаткових модулів фізичної пам’яті.

Крім того, якщо комп’ютер працює занадто повільно, можливо, фізичну пам’ять переповнено і жорсткий диск ніколи не залишається у спокої? В такому разі вашому комп’ютерові не вистачає фізичної пам’яті, і він покладається на повільнішу віртуальну пам’ять під час збереження даних, які часто використовуються. Збільшення об’єму фізичної пам’яті зменшить час відгуку комп’ютера на ваші дії.