Розділ 1. Користування KImageMapEditor

KImageMapEditor — це редактор карт зображень HTML від KDE. Він надає вам змогу створювати і змінювати карти зображень HTML.

Знімок вікна

Головне вікно KImageMapEditor.

Типовим призначенням програми є створення карти світу, на якій кожна країна є певною придатною до натискання ділянкою. Натисканням цієї ділянки користувач зможе відкривати посилання, пов’язане з відповідною країною.

Для створення карти зображення слід виконати такі дії:

Завантажте файл зображення (png, jpg, gif) або файл HTML з вашого диска або перетягніть його позначку до області зображення. Позначте зображення на панелі Зображення.

Додати карту зображення за допомогою пункту меню КартаНова карта і вказати назву карти.

Після цього буде увімкнено меню Інструменти і ви зможете вибрати відповідну геометричну форму, зокрема Коло, Прямокутник, Багатокутник або Довільний багатокутник, а потім визначити ділянку на зображенні.

Після вибору ділянки буде показано діалогове вікно Редактор теґів областей. На вкладці Загальне вкажіть атрибути HREF (адресу посилання-призначення), Alt.-текст, Ціль та Заголовок.

На вкладці Координати буде показано геометричні дані форми. За допомогою редагування значень ви можете змінити розмір і позицію ділянки. Зміни буде негайно показано на зображенні. Крім того, розмір і позицію можна змінювати за допомогою миші.

Щоб відкрити діалогове вікно Редактора теґів області для вже створеної карти зображення, скористайтеся пунктом Властивості з меню Зміни або контекстного меню ділянки.

Для перегляду коду HTML карти зображення скористайтеся пунктом меню КартаПоказати HTML.

Далі, скористайтеся пунктом меню ЗображенняРедагувати таблицю використання... і вкажіть назву карти у форматі значення карти використання. Збережіть вашу роботу за допомогою пункту меню ФайлЗберегти. Відкрийте файл HTML у Konqueror, щоб перевірити, чи працює карта зображення належним чином.

Доступ до параметрів налаштування KImageMapEditor можна отримати у діалоговому вікні налаштування, яке відкривається пунктом меню ПараметриНалаштувати KImageMapEditor....

Діалогове вікно налаштування KImageMapEditor

Діалогове вікно налаштування KImageMapEditor.