Налаштування сеансу та імпортування вже створеного проєкту

Зупинимося на прикладі з ядром Linux® і драйвером пристрою. Вам слід буде замінити назви бібліотек та проєктів вашими назвами бібліотек і проєктів, щоб реалізувати наші приклади у вашій системі. Щоб створити сеанс, який міститиме два наших проєкти, скористаємося пунктом меню СеансПочати новий сеанс, розташованим вгорі ліворуч (або якщо ви вперше запустили KDevelop, просто скористайтеся типовим сеансом, його буде відкрито порожнім).

Далі нам потрібно заповнити сеанс проєктами, які у нашому прикладі будуть вже створеними раніше проєктами (створення проєктів «з нуля» обговорено у іншому розділі цього підручника). Виконати заповнення можна у два способи. Один з них можна застосувати до проєктів, дані яких вже зберігаються на жорсткому диску вашого комп’ютера. Іншим можна скористатися для отримання даних проєкту з сервера.

1. Імпортування даних проєкту з сервера системи керування версіями

Припустімо, що дані потрібного нам проєкту, — скажімо, ядра Linux®, — зберігаються у якійсь системі керування версіями, але у вас ще немає копії сховища коду на жорсткому диску комп’ютера. У такому разі, відкрийте меню Проєкт для створення проєкту ядра Linux® у межах поточного сеансу і виконайте такі дії:

  • Скористайтеся пунктом меню ПроєктОтримати проєкт для імпортування даних проєкту.

  • Середовище запропонує вам розпочати новий проєкт у межах поточного сеансу, залежно від походження коду: ви можете просто вказати KDevelop вже створений каталог з кодом, ви також можете наказати KDevelop отримати код зі сховища коду.

  • Припускаємо, що у вас ще немає копії коду зі сховища системи керування версіями. Вам слід виконати такі дії:

    • У діалоговому вікні під написом Вибір джерела виберіть З файлової системи, Subversion, Git, GitHub або KDE.

    • Виберіть робочий каталог призначення, до якого слід отримати код проєкту.

    • Виберіть адресу розташування сховища з кодом проєкту.

    • Натисніть кнопку Отримати. Отримання кодів може бути доволі тривалою справою. Тривалість виконання цієї дії залежить від ширини каналу вашого з’єднання з інтернетом та розміру проєкту. На жаль, у KDevelop 4.2.x панель поступу не є надто інформативною, але ви можете спостерігати за поступом з командного рядка за допомогою команди

      du -sk /шлях/до/проєкту/KDevelop

      (буде показано об’єм отриманих даних).

Примітка

Розробникам відомо про проблему зі смужкою поступу: KDevelop, вада 256832.

Примітка

Під час оброби ви можете побачити повідомлення щодо помилки: «Вам слід вказати коректне розташування проєкту». Можете не зважати на це повідомлення.

  • Середовище попросить вас вибрати файл проєкту KDevelop у каталозі з кодом. Оскільки такого файла, ймовірно, у вас ще немає, просто натисніть кнопку Далі.

  • Ще раз натисніть кнопку Далі.

  • KDevelop попросить вас визначитися зі способом керування проєктом. Якщо у проєкті використано стандартні файли make UNIX®, виберіть нетиповий спосіб керування проєктом за допомогою файла makefile.

  • KDevelop виконає обробку даних проєкту. Знову ж таки, ця дія може бути доволі тривалою, оскільки доведеться виконати обробку всіх файлів, створити покажчик класів тощо. У нижній правій частині основного вікна буде показано панель поступу з даними щодо поступу виконання обробки. (Якщо у вашого процесора декілька ядер, ви можете пришвидшити процедуру: скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати KDevelop, виберіть пункт Інструмент фонової обробки на панелі ліворуч і збільшіть кількість потоків обробки у полі праворуч.)

2. Імпортування проєкту, дані якого вже зберігаються на жорсткому диску вашого комп’ютера

Якщо ж проєкт, над яким ви бажаєте працювати, вже зберігається на жорсткому диску вашого комп’ютера (наприклад, ви отримали дані проєкту у архіві з сервера FTP, скопіювали зі сховища керування версіями проєкту або ви працюєте над власним проєктом, дані якого зберігаються лише на жорсткому диску вашого комп’ютера), скористайтеся пунктом меню ПроєктиВідкрити/Імпортувати проєкт і у діалоговому вікні вкажіть каталог, у якому зберігаються дані вашого проєкту.