Tekstipealdised

Kig võimaldab loodud objektidele lisada tekstipealdisi. See on väga tulus nimede, selgituste või mingi muu vajaliku teksti näitamiseks. Kig võib näidata ka mitmesugust infot objektide kohta (seda nimetatakse sageli omadusteks).

Tekstipealdise loomiseks klõpsa Kigi tööriistaribal tekstipealdise nuppu või kasuta menüükäsku ObjektidMuu Tekstipealdised.

Seejärel tuleb valida koht, kuhu pealdis asetada. Valida võib suvalise koha aknas või siis siduda pealdise mõne objektiga.

Pealdise sidumine ringjoonega...

Nüüd ilmub tekstipealdise dialoog. Siin saab kirja panna teksti, mida pealdis peaks näitama, ning kui see on tehtud, tuleb klõpsata nupule Lõpeta. Ja ongi pealdis dokumendis olemas.

Tekstipealdise dialoog

Eelmine näide oli üsna lihtne ja piirdus ainult tekstiga. Kuid võimalik on pealdises näidata ka mitmesugust infot objektide kohta, nt. võib luua pealdise tekstiga Selle lõigu pikkuseks on %1, kus %1 asendatakse vastavalt muutustele konkreetse lõigu pikkusega.

Selleks kirjuta tekst ja määra selles numbritega kohatäitjad (%1, %2 jne.). Kui oled lõpetanud, vajuta jätkamiseks nupule Järgmine. Kui soovid hiljem teksti või muutujaid täiendavalt redigeerida, saad seda teha nupu Tagasi abil.

Nõustaja näitab nüüd sisestatud teksti, kus kõigi kohanäitajate asemel seisab argument 1 või midagi sellist. Valimaks, mida teatud argumendina näidatakse, tuleb esmalt klõpsata vajalikul argumendil. Seejärel klõpsa objektil, mis peab infot näitama, ning vali ilmuvast hüpikmenüüst see infotüüp, mida soovid näha. Meie näite korral tuleks siis klõpsata kirjel argument 1, seejärel klõpsata Kigi peaaknas vajalikul lõigul ja valida omadus Pikkus. Pärast seda saad sama operatsiooni sooritada muude muutujatega. Kui oled valmis, klõpsa tekstipealdise lõplikuks loomiseks nupule Lõpeta.

Muutuja omaduse valimine