Розділ 11. Запитання і відповіді

11.1. На яких платформах можна користуватися LabPlot?
11.2. Як експортувати активний робочий аркуш у форматі зображення?
11.3. Як скористатися грецькими літерами у заголовку, мітці вісі тощо?
11.4. Мені не вистачає важливої можливості у програмі. Що робити?
11.5. Багато аналітичних функцій вимкнено. Як це виправити?
11.6. Хочу допомогти. Як взяти участь у розробці LabPlot?

11.1.

На яких платформах можна користуватися LabPlot?

LabPlot розроблено для платформ Unix з використанням набору бібліотек Qt™ і KDE Frameworks™. Зазвичай, можна очікувати, що LabPlot можна зібрати і запустити на будь-якій платформі, підтримку якої передбачено KDE Frameworks™. Оновлений список підтримуваних платформ та підказки щодо компіляції та запуску LabPlot можна знайти на сторінці http://labplot.wiki.sourceforge.net/Download.

11.2.

Як експортувати активний робочий аркуш у форматі зображення?

Стандарним способом є використання пункту меню ФайлЕкспортувати. Передбачено підтримку усіх форматів зображень Qt™. Просто виберіть бажаний формат, і програма експортує активний робочий аркуш.

11.3.

Як скористатися грецькими літерами у заголовку, мітці вісі тощо?

Натисніть кнопку π, щоб відкрити вікно вибору символів або скористайтеся TEX, щоб додати грецькі літери та інші символи LATEX.

11.4.

Мені не вистачає важливої можливості у програмі. Що робити?

Будь ласка, ознайомтеся із файлом TODO у документації LabPlot. У ньому перелічено усі заплановані до реалізації можливості у більш-менш упорядкованому вигляді. Їх може бути реалізовано у майбутніх випусках LabPlot. Якщо хочете, щоб було реалізовано додаткові можливості або хочете, щоб певні можливості було реалізовано раніше, напишіть про це авторам. Якщо можливо, надішліть авторам приклад даних або короткий опис того, що слід реалізувати. Можливо, потрібну вам можливість буде реалізовано у наступному стабільному випуску LabPlot :-)

11.5.

Багато аналітичних функцій вимкнено. Як це виправити?

Ймовірно, пакунок LabPlot було зібрано без підтримки GSL (GNU Scientific Library). LabPlot створено так, що програма може працювати навіть у системах, де не вистачає більшості стандартних бібліотек. У багатьох дистрибутивах пакунки LabPlot без додаткових функціональних можливостей. У таких випадках деякі функціональні можливості можуть виявитися недоступними. На щастя, деякі програми (зокрема pstoedit або texvc) можна встановити і використовувати без повторного збирання LabPlot. Ви завжди можете перевірити стан середовища вашої системи за допомогою меню «Довідка» LabPlot.

Пакунки із офіційної сторінки завжди зібрано із використанням стандартних бібліотек (GSL тощо). Вам варто скористатися саме цими пакунками, щоб мати доступ до усіх можливостей програми.

11.6.

Хочу допомогти. Як взяти участь у розробці LabPlot?

Звичайно ж, ви можете допомогти. Ми потребуємо допомоги у багатьох речах. Навіть якщо ви не дуже знайомі із програмуванням, нам завжди потрібні тестувальники, звітувальники про вади та ті, хто робитиме корисні пропозиції. Також багато роботи потребує переклад програми та документування.