Роздивляємося

Тепер, коли вже встановлено час і розташування, погляньмо на ті можливості, що надає нам головне вікно програми. Зображення карти неба можна рухати за допомогою клавіш зі стрілками. Якщо перед під час пересування зображення, утримувати натиснутою клавішу Shift швидкість пересування зображення зросте. Змінити частину карти, яку ви бачитимете перед собою, можна також затисканням лівої кнопки миші з наступним перетягуванням вказівника. Можливо, ви помітите, що під час зміни області перегляду з карти зникають деякі з об'єктів. Так зроблено спеціально, щоб зменшити навантаження на ЦП під час переобчислення точок розташування об'єктів. Таке обрізання списку об'єктів робить відображення процесу зміни області перегляду плавнішим (перелік об'єктів, які підлягають приховуванню під час зміни області перегляду, можна змінити у вікні Налаштовування — KStars). Крім того, існує декілька способів зміни масштабу (або рівня збільшення) зображення, цю дію можна виконати за допомогою:

  1. Натискання клавіш + і -.

  2. Натискання кнопок Збільшити і Зменшити на панелі інструментів.

  3. Вибору пунктів Збільшити/Зменшити з меню Перегляд

  4. Вибору пункту Збільшити до кутового розміру... з меню Перегляд. Цей варіант надасть вам змогу вказати кут поля зору зображення у градусах.

  5. Прокручування коліщатка на вашій миші

  6. Перетягування вказівника миші з затиснутою середньою кнопкою.

  7. Утримування натиснутою клавіші Ctrl одночасно з перетягуванням вказівника миші з затисненою лівою кнопкою. У цей спосіб можна вказати деяку прямокутну область на карті. Після того, як ви відпустите кнопку миші, розмір області перегляду буде підібрано таким чином, щоб у ній вмістилася вся вибрана область.

Зауважте, що на зображеннях з більшим масштабом, ви можете бачити тьмяніші зірки, ніж ті, які видно на зображеннях менших масштабів.

Зменшіть масштаб зображення, аж доки не побачите зеленої кривої — вона відповідає лінії місцевого горизонту. Якщо ви не змінювали типових налаштувань KStars, область зображення під горизонтом буде суцільного зеленого кольору, що позначає тверду поверхню Землі. На зображенні ви також побачите білу криву, яка позначає небесний екватор, і коричневу криву, яка позначає екліптику, шлях, яким здійснює свій видимий рух небом протягом року Сонце. Сонце завжди знаходиться на екліптиці, а планети ніколи від неї не віддаляються.

Ви можете налаштувати KStars так, щоб програма показувала або не показувала лінії небесного екватора та екліптики на карті неба, за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати KStars. Відкрийте сторінку Напрямні і позначте пункти Небесний екватор і Екліптика або зніміть з них позначки. Крім того, ви можете налаштувати кольори для цих ліній у KStars за допомогою сторінки Кольори.

Вікно KStars