Блокування екрана

Mike McBride

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Плазма 5.20 (2 липня 2020 року)

За допомогою цього модуля ви можете визначити час, який потрібен для активації блокувальника екрана, налаштувати період безпарольного розблокування екрана та вибрати вигляд вашого блокувальника екрана.

У верхній частині вікна ви побачите поле для позначки, у якому можна вказати засобу блокування екрана Автоматичне блокування екрана, а також поле лічильника, за допомогою якого можна визначити період бездіяльності, який має минути перш ніж буде запущено засіб блокування. У це поле ви можете ввести будь-яке додатне число у хвилинах.

Пунктом Після пробудження зі сну можна скористатися для вмикання або вимикання блокування екрана стільниці після пробудження системи зі стану призупинення або сну.

Нижче розташовано поле для введення числових даних з міткою Дозволити розблокування без пароля протягом. Якщо ви натиснете клавішу або клацнете кнопкою миші з метою завершення роботи засобу блокування екрана і поновлення роботи до вичерпання вказаного часу очікування, він не вимагатиме введення пароля. Буде використано той самий пароль, за допомогою якого ви входите до системи.

Блокування екрана вручну негайно переведе комп’ютер у режим захисту паролем.

Ви можете вказати клавіатурне скорочення для блокування екрана за допомогою поля Клавіатурне скорочення.

За допомогою типового клавіатурного скорочення Ctrl+Alt+L можна швидко заблокувати екран вручну.

Якщо ви хочете змінити фонове зображення у стані блокування натисніть кнопку Налаштувати, розташовану поряд із міткою Вигляд. У вікні, яке буде відкрито, ви зможете вибрати Тип фонового зображення.

Ви можете вибрати тип зображення тла Звичайний колір.

Крім того, можна вибрати якесь статичне зображення або показ слайдів із зображень, що зберігаються у певній теці, або завантажити нові зображення тла з інтернету.