Стиль вікон програм

Mike McBride

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Плазма 5.20 (9 квітня 2021 року)

Цей модуль допоможе вам налаштувати вигляд окремих віджетів у Плазмі.

Примітка

Віджет — це поширений серед програмістів термін, що позначає елементи сукупності кнопок, меню і смужок прокручування. Їх можна вважати фундаментальними цеглинками, з яких складається інтерфейс вашої програми.

За допомогою цього модуля ви можете налаштувати вигляд віджетів, але щоб змінити їх колір, вам слід звернутися до розділу з назвою Кольори.

У таблиці згори з міткою Стиль вікон програм буде показано список зображень попереднього перегляду попередньо визначених стилів. Для кожного стилю буде показано назву і короткий опис на панелі, яка з'явиться, якщо ви наведете вказівник миші на пункт стилю.

Якщо ви хочете налаштувати тему Плазми, скористайтеся накладною піктограмою Налаштувати стиль... у нижньому правому куті віджета піктограми стилю у таблиці.

Якщо таку можливість реалізовано, ви можете змінити майже будь-який параметр стилю: центрувати вкладки, малювати роздільники пунктів на панелі інструментів, малювати індикатор фокусування у списках, малювати позначки на панелях повзунків, увімкнути розширені елементи керування розміром, визначити видимість клавіатурних акселераторів, режим перетягування вікон, скористатися рамками для поліпшення доступності, додати кнопки на смужки гортання, скористатися прозорістю у меню.

Загальні налаштовування можна виконати натисканням кнопки Налаштувати піктограми і панелі інструментів під списком. Ця кнопка відкриває панель із параметрами налаштувань.

Показувати піктограми: На кнопках

Якщо вибрано цей параметр, на кнопках дій (на зразок Гаразд і Застосувати) буде показано маленькі піктограми для візуального розпізнавання. Якщо цей параметр не обрано, на кнопці буде показано лише текст.

Показувати піктограми: У меню

Якщо буде позначено цей пункт, у меню програм KDE буде показано невеличкі піктограми поряд з пунктами меню. Якщо пункт не буде позначено, у меню буде показано лише текстові пункти. Зміни у видимості піктограм у меню стосуватимуться лише заново запущених програм.

Мітка головної панелі інструментів, Мітка додаткової панелі інструментів

За допомогою цих спадних списків ви зможете визначити, де саме на кнопці на обох різновидах панелей з’являтиметься відповідний до неї напис. Якщо обрано пункт Немає, на кнопках взагалі не буде тексту. Якщо обрано Тільки текст, піктограму кнопки буде заміщено її назвою. Вибір пункту Збоку від піктограм призведе до того, що назву кнопки буде розташовано праворуч від піктограми. Якщо ж обрано Під піктограмою, типовим буде зображення кнопки з текстом під піктограмою.

Підказка

Ці параметри вказують лише типове розташування. Будь-яка програма може змінити параметри, вказані на цій панелі.

Кнопкою Налаштувати стиль програм GNOME/GTK... можна скористатися для відкриття вкладки налаштувань, де ви можете вибрати Тему GTK, встановити тему GTK з файла або Отримати нові стилі програм GNOME/GTK з інтернету.