Розділ 3. Як налаштувати KAlarm

Щоб налаштувати роботу KAlarm відповідно до параметрів вашої системи та ваших особистих уподобань, скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати KAlarm.... Програма відкриє діалогове вікно налаштування.

Загальне

За допомогою розділу Загальні ви зможете керувати загальною поведінкою KAlarm:

 • Автозапуск при вході: KAlarm запускатиметься автоматично, коли ви розпочинатимете сеанс роботи. За допомогою цього пункту можна забезпечити запуск KAlarm, якщо ви виходили з програми не вручну.

  Застереження

  Цей пункт має бути завжди позначено, якщо ви маєте намір користуватися KAlarm постійно.

  Примітка

  Цей пункт автоматично позначатиметься кожного разу, коли ви запускатимете KAlarm. Отже, якщо ви зняли позначку з цього пункту і не бажаєте запускати KAlarm при вході до системи, вам доведеться знімати позначку з цього пункт після кожного запуску KAlarm.

 • Попереджати перед виходом: Якщо у програмі є увімкнені нагадування, за позначення цього пункту програма надсилатиме вам запит на підтвердження завершення роботи KAlarm після вибору пункту Вийти з контекстного меню піктограми лотка. Таким чином можна уникнути випадкового вимикання нагадувань. З міркувань безпеки цей пункт буде знову автоматично позначено кожного разу, коли ви змінюватимете режим запуску.

 • Підтверджувати вилучення нагадувань: позначте цей пункт, щоб програма запитувала вас про підтвердження, коли ви вилучатимете нагадування.

 • Типовий проміжок часу відкладення: введіть типовий проміжок часу, у годинах і хвилинах, який буде показано у налаштуваннях відкладення нагадування. Зауважте, що, якщо нагадування вже відкладалося, проміжок часу який спочатку буде показано у діалоговому вікні налаштування відкладення буде рівним проміжку часу, який було використано під час попереднього відкладання нагадування.

 • Термінал для нагадувань з командою: за допомогою цієї панелі ви можете обрати, який тип вікна термінала слід використовувати для нагадувань командою, які виконуватимуться у вікні термінала. Програма покаже список найпоширеніших програм вікон термінала, наприклад. xterm, Konsole, при цьому буде показано лише програми, які було встановлено у вашій системі. Ви можете переглянути справжні параметри командного рядка для кожної з цих програм на панелях з контекстною довідкою пунктів списку.

  Якщо ви бажаєте використовувати іншу програму або бажаєте скористатися однією з вказаних у списку програм з іншими параметрами командного рядка, виберіть пункт Інша і введіть команду, яка відкриватиме вікно термінала. Типово, рядок команди нагадування буде додано до команди, яку ви вкажете. Крім того, ви можете вказати місце, куди буде вставлено рядок команди за допомогою таких кодів:

  %c

  Буде замінено рядком команди нагадування.

  %w

  Буде замінено рядком команди нагадування з додаванням команди sleep.

  %C

  Буде створено тимчасовий файл команди, у якому міститиметься рядок команди, параметр буде замінено командою виконання файла.

  %W

  Буде створено тимчасовий файл команди, у якому міститиметься рядок команди з додаванням команди sleep, параметр буде замінено командою виконання файла.

  %t

  Буде замінено назвою KAlarm поточною мовою перекладу.

  Під час вмикання нагадування командою, рядок команди буде взято у лапки перед вставкою у команду вікна термінала.