Збирання і встановлення

Якщо вам не вдалося знайти потрібний пакунок з зібраною версією програми, вам доведеться збирати KAlarm власноруч з файлів кодів програми. Отримайте файл пакунка з початковими кодами, kdepim-x.x.tar.bz2 або kalarm-x.x.tar.bz2 (або файл з подібною назвою), залежно від того, маєте ви намір встановити kdepim чи тільки KAlarm. Розпакуйте вміст до нової теки за допомогою команди на зразок tar xvfj package.tar.bz2 і перейдіть до теки, яку ви щойно створили.

Докладні відомості щодо збирання і встановлення програм KDE можна знайти на сторінці Techbase KDE.

Оскільки для збирання KAlarm використовується cmake, у вас не повинно виникнути проблем зі збиранням. Якщо такі проблеми все ж виникнуть, будь ласка, повідомте про них до списків листування розробників KDE.

Застереження

Якщо ви маєте намір встановити KAlarm до теки, яка відрізняється від теки, до якої встановлено KDE, програма не працюватиме належним чином, якщо ви не повідомите про її розташування KDE. Щоб зробити розташування KAlarm відомим, вам слід додавати відповідну теку до змінної середовища KDEDIRS перед кожним запуском KDE.

Наприклад, якщо KDE встановлено у /opt/kde, значенням змінної KDEDIRS, зазвичай, слід встановити /etc/opt/kde:/opt/kde. Якщо ви встановлюєте KAlarm до /usr/local, вам доведеться встановити значенням змінної KDEDIRS /usr/local:/etc/opt/kde:/opt/kde перед запуском KDE.

Окрема версія KAlarm має параметр налаштування, за допомогою якого ви можете обрати, документацію якими мовами буде встановлено для вказаного коду мови або списку кодів мови. Цей параметр слід передати скрипту ./configure. Типово, буде встановлено документацію всіма доступними мовами. Список всіх мов документації включено до пакунка разом з кодами цих мов, відповідний список можна переглянути у файлі DOC-LANGUAGES. Наприклад, щоб встановити лише документацію українською і російською слід вказати:

./configure --enable-doc-language="fr uk"

Зауважте, що цей параметр не вплине на те, які переклади інтерфейсу користувача буде встановлено.