Додаткові інструменти розрізування

Збірка інструментів розрізування створює реалістичні шматочки на основі різноманітних основних візерунків:

Прямокутна сітка

Містить добре відомі прямокутні шматочки.

Каїрська сітка

Складання п’ятикутних шматочків з нерівними кутами за умови використання цього розрізання є доволі складним, оскільки шматочки розташовано у мозаїці незвичним чином.

Шестикутна сітка

Створює шестикутні шматочки, які розташовано у сітці подібно до комірок у бджолиних стільниках.

Ромбо-тригексагональна сітка

Особлива комбінація трикутних, шестикутних та прямокутних шматочків створює візерунок подібний до набору кіл, що перетинаються.

Неправильна сітка

Цим розрізанням можна буде скористатися, лише якщо встановлено програму qvoronoi з пакунка qhull. qvoronoi використовується для обчислення неправильних форм шматочків на основі випадково розташованих точок.

У наборі інструментів розрізання Palapeli передбачено різноманітні параметри, які керують формою країв шматочків, зокрема «язичків». Для кожного з параметрів визначено типові значення. Передбачено також додатковий режим, за якого кількість параметрів зводиться до розумного мінімуму. Зазвичай можна визначити значення таких параметрів:

Кількість шматочків:

Тут можна вказати точну кількість шматочків, на які буде розрізано зображення. Цей пункт буде показано, лише якщо математична логіка вибраного засобу розрізання дозволяє визначення довільної кількості шматочків.

Приблизна кількість шматочків:

Тут можна вказати бажану кількість шматочків, на які буде розрізано зображення. Цей пункт буде показано, лише якщо математична логіка вибраного засобу розрізання дозволяє коригування цього значення.

Частина шматочків зі зворотним з’єднанням:

Ймовірність того, що «язичок» буде віддзеркалено. «Язичок» вважається віддзеркаленим, якщо його розташовано у напрямку, протилежному до повністю правильної сітки. У прямокутній сітці використання віддзеркалених «язичків» призведе до появи шматочків з 3 або 4 «язичками» або «вирізами». Якщо повзунок буде розташовано у крайній лівій позиції, буде створено звичайну повністю правильну сітку. Якщо повзунок перебуватиме у середній позиції, буде використано випадкову орієнтацію «язичків». Якщо повзунок перебуватиме у крайній правій позиції, сітка знову стане правильною, але з використанням правила чергування. Використання цього правила не означатиме інверсії всіх «язичків»: у такій правильній сітці, наприклад, всі шматочки матимуть або чотири «язички», або чотири «вирізи. Зміна значення цього параметра не вплине на формування неправильної сітки.

Кривина країв:

Визначає ступінь викривлення країв шматочків, тобто ступінь використання «вирізів» та «виступів». Пересуньте повзунок у крайню ліву позицію, щоб отримати прямі лінії країв (окрім «язичків»).

Розмір язичка:

Визначає розмір «язичка» на кожному з країв. Якщо повзунок перебуватиме у типовій (середній) позиції, складанка матиме класичну форму. Змінити розміри «язичків» можна у діапазоні від 50% до 150% (доволі великі «язички»). Програма намагається уникнути можливих перетинів «язичків». У разі перетину програма змінює форму шматочків. Все ж іноді розв’язок знайти не вдається, особливо у разі використання «язичків» великих розмірів.

Відмінність кривин:

Визначає рівень зміни кривини (див. вище) між краями. Пересуньте повзунок у крайню ліву позицію, щоб «вирізи» і «виступи» виглядатимуть однаково. Якщо повзунок буде пересунуто у крайню праву позицію, можливе створення шматочків з дуже викривленими або дуже прямими краями.

Відмінність розташування «язичків»:

Визначає рівень зміщення позиції «язичка» на краю шматочка. Якщо повзунок буде пересунуто у крайню ліву позицію, «язички» розташовуватимуться точно посередині краю шматочка.

Відмінність між «язичками»:

Визначає форму окремих «язичків». Якщо повзунок буде пересунуто у крайню ліву позицію, «язички» матимуть однакову форму. Якщо повзунок перебуватиме у крайній правій позиції, кожне з «язичків» матиме власну форму, спеціально створену для вас.

Відмінність у розмірах шматочків:

Лише для неправильної сітки: визначає рівень зміни розмірів шматочків. Дуже малі значення параметра відповідають повній незмінності розмірів (структура кристала). Більші значення призводять до появи дуже маленьких і дуже великих шматочків.

Збереження зображення сітки:

Зберегти зображення сітки (чорні лінії на білому тлі) до файла ~/goldber-slicer-dump.png. Якщо зображення з такою назвою вже існуватиме, його буде перезаписано.