Розділ 5. Можливості із розв’язування великих складанок

Загальні принципи

У Palapeli передбачено можливість гри з великими складанками, у яких від 300 до 10000 шматочків, але для гри, щоб обійти обмеження простору на екрані, потрібні спеціальні можливості.

Створити велику складанку можна у той самий спосіб, у який створюється звичайна складанка. Докладніший опис наведено у відповідному розділі. Втім, перед створенням слід обміркувати декілька факторів, які описано у розділі щодо особливостей створення великих складанок.

Вікно попереднього перегляду є дуже корисним інструментом під час збирання великих складанок. Докладний опис цього вікна можна знайти у відповідному розділі.

Наступною проблемою є керування вільним місцем на полі та пересування полем. Зменшення масштабу на полі призводити до ускладнень у перегляді окремих шматочків. Збільшення ж масштабу для пошуку певного шматочка напевне зашкодить перегляду місце у складанці, де має бути розташовано цей шматочок. Докладний опис способів усування подібних незручностей наведено у відповідному розділі.

Нарешті, вам знадобиться певний інструмент для збирання шматочків певних частин складанки і перенесення таких частин на загальне поле. Звичайне перетягування зі скиданням для цього не є достатньо зручним. Для цього краще пристосовано окремі панелі для шматочків частин складанки.

На початку збирання великої складанки вам буде запропоновано скористатися типовою панеллю (малим рухомим вікном) з назвою «Рука». На цій панелі ви можете скласти шматочки з певної частини зображення і розібратися з місцем кожного з цих шматочків. Використання таких панелей подібне до збирання частини звичайної паперової складанки на вашій руці.

Можливо, у вас виникне потреба у збиранні та упорядкуванні декількох частин складанки одночасно (наприклад, збиранні країв, неба або горизонту на зображенні). Для цього ви можете створити довільну кількість панелей для шматочків і надати цим панелям бажаних для вас назв. Програма зберігатиме вміст таких панелей, а також вміст основного поля гри. Ви можете скористатися панелями з для збирання частин зображення або зібрати на певній панелі шматочки, які належать складними для збирання частинами зображення. Докладніший опис роботи з панелями для шматочків наведено у відповідному розділі.

Нарешті, у розділі щодо керування за допомогою миші наведено опис двох особливих дій, які можна виконати за допомогою миші і які спростять і пришвидшать роботу з великими складанками: перенесення шматочків та перемиканням між режимами перегляду зблизька і здалеку.