Java та JavaScript

Krishna Tateneni

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Програми 16.12 (8 листопада 2016 року)

Java™ та JavaScript

Java

За допомогою Java™ можна отримувати і запускати програми у переглядачі Тенет, якщо на вашому комп’ютері встановлено потрібне програмне забезпечення. Java™ використовується на багатьох сайтах (наприклад сайтах інтерактивних банкових служб або ігрових сайтах). Вам слід остерігатися запуску програм з невідомих джерел, оскільки такі дії можуть бути загрозою для даних на вашому комп’ютері, навіть якщо потенційна шкода і не може бути великою.

За допомогою полів для позначок, розташованих під написом Дозволити Java всюди, ви можете типово увімкнути підтримку Java™ для всіх вебсайтів. Крім того, ви можете увімкнути або вимкнути Java™ для певних вузлів мережі. Щоб додати правило для окремого вузла, натисніть кнопку Створити..., — буде відкрито діалогове вікно, у якому ви зможете ввести назву вузла, а потім вказати: приймати чи відкидати код Java™, надісланий з цього вузла. Після введення потрібних даних вказаний домен буде додано до списку, розташованого у лівій частині сторінки.

Ви можете обрати вузол зі списку і натиснути кнопку Змінити..., щоб обрати інші правила для відповідного вузла. Натискання кнопки Вилучити вилучить правила для виділеного вузла, після вилучення до цього вузла буде застосовано загальні параметри. Ви можете імпортувати правила з файла натисканням кнопки Імпортувати.... Щоб зберегти поточний список до стиснутого файла архіву, скористайтеся кнопкою Експортувати....

Нарешті, за допомогою групи елементів керування з міткою Параметри виконання Java ви зможете встановити деякі параметри, що визначатимуть спосіб, у який слід запускати Java™. Ці параметри будуть корисними для визначення джерела проблем і для розробників на Java™, зазвичай, налаштування цих параметрів вам не знадобиться.

Пункт Використовувати менеджер безпеки, зазвичай, буде позначено. За допомогою цього пункту можна запускати JVM з вбудованим менеджером безпеки. За його допомогою можна заборонити аплетам читати і записувати дані з вашої файлової системи, створювати довільні сокети та виконувати інші дії, які може бути використано для зламу безпеки вашої системи. Ви можете зняти позначку з цього пункту на свій страх і ризик. Ви можете також змінити ваш файл $HOME/.java.policy за допомогою інструменту керування правилами Java™, щоб надати коду, отриманому з певних сайтів, додаткові дозволи на виконання дій.

Позначення пункту Використовувати KIO призведе до того, що JVM використовуватиме власні інструменти KIO KDE для передавання інформації під час мережевих з’єднань.

За допомогою пункту Вимикати сервер аплетів за відсутності запитів понад ви можете зберегти ресурси системи завершенням роботи сервера аплетів Java™, якщо той не використовується, замість продовження виконання його у фоновому режимі. Якщо не позначати цей пункт, аплети Java™ запускатимуться швидше, але сервер використовуватиме ресурси системи (оперативну пам’ять і процесор), коли ви не користуватиметесь аплетами Java™. У разі позначення пункту ви зможете встановити час очікування.

Ви можете обрати між автоматичним визначенням Konqueror системи Java™, встановленої на вашому комп’ютері і визначенням шляху до встановленої системи власноруч, — для цього слід позначити пункт Шлях до програми віртуальної машини Java. Другим методом можна скористатися, якщо, наприклад, у вашій системі встановлено декілька віртуальних машин Java™, і ви бажаєте вказати ту з них, яку слід використовувати. Якщо для запуску віртуальної машини Java™, яку ви бажаєте використовувати, потрібні додаткові параметри запуску, ви можете ввести їх до поля для введення тексту з міткою Додаткові аргументи для Java.

JavaScript

Незважаючи на назву, JavaScript зовсім не пов’язано з Java™.

Перша частина цієї вкладки складається з пунктів, подібних до пунктів параметрів Java™.

За допомогою полів для позначок, розташованих під написом Увімкнути JavaScript всюди, ви можете типово увімкнути підтримку JavaScript; для всіх вебсайтів. Крім того, ви можете увімкнути або вимкнути JavaScript для певних вузлів мережі. Щоб додати правило для окремого вузла, натисніть кнопку Створити..., — буде відкрито діалогове вікно, у якому ви зможете ввести назву вузла, а потім вказати: приймати чи відкидати код JavaScript, надісланий з цього вузла. Після введення потрібних даних вказаний домен буде додано до списку, розташованого у лівій частині сторінки.

Ви можете обрати вузол зі списку і натиснути кнопку Змінити..., щоб обрати інші правила для відповідного вузла. Натискання кнопки Вилучити вилучить правила для виділеного вузла, після вилучення до цього вузла буде застосовано загальні параметри. Ви можете імпортувати правила з файла натисканням кнопки Імпортувати.... Щоб зберегти поточний список до стиснутого файла архіву, скористайтеся кнопкою Експортувати....

Решта пунктів розділу Загальні правила для JavaScript визначають поведінку переглядача у випадку, якщо сторінка використовує JavaScript для певних дій.

Ви можете увімкнути або вимкнути здатність JavaScript до керування вашими вікнами шляхом їх пересування, зміни розмірів і зміни фокусу. Ви також можете заборонити JavaScript змінювати текст у смужці стану, отже, ви завжди бачитимете адреси, за якими буде здійснено перехід після натискання вами посилання. Ви можете обрати один з двох варіантів для кожного з пунктів: Дозволити або Ігнорувати.

Для відкриття нових вікон у вас буде ще один варіант. Ви можете вказати Konqueror, що слід Дозволити виконання таких запитів, Запитувати кожного разу, коли надходить подібний запит, або Відмовити у виконанні всіх запитів на відкриття контекстних вікон.

За допомогою варіанта Кмітливо ви можете дозволити відкривати за допомогою JavaScript контекстні вікна, якщо ви явно перейшли за посиланням, яке їх створює.