Розділ 5. Запитання і відповіді

5.1. Допоможіть! KMouseTool хаотично клацає по всьому екрані!
5.2. Вказівник моєї миші раптово зупиняється, коли я ним рухаю. Чи зможу я користуватися KMouseTool?
5.3. KMouseTool надсилає сигнал про натискання кнопки, але потім не надсилає сигналів про її відпускання. Що сталося?
5.4. KMouseTool пересуває вказівник, коли я намагаюся друкувати.
5.5. Я спробував(-ла) користуватися кмітливим перетягуванням, але не можу зрозуміти, як ним користуватися для редагування текстів.

5.1.

Допоможіть! KMouseTool хаотично клацає по всьому екрані!

Якщо ви вирішите користуватися KMouseTool, вам доведеться випрацювати нові звички у користуванні мишею.

По-перше, пам’ятайте, що є області, де можна безпечно клацати кнопками — клацання кнопкою, коли вказівник знаходиться на сірих частинах вікон або непов’язаних з посиланнями областях сторінок у переглядачах Тенет, не зможе зашкодити, отже, у цих областях ви можете без будь-якого ризику зупиняти вказівник у разі потреби.

По-друге, перш ніж ви почнете рух мишею, ви маєте знати, де саме ви хочете клацнути кнопкою. Більшість часу, коли нам відомо, що слід скористатися мишею, більшість з нас хапаються за мишу і починають тягати її туди-сюди, аж доки не виявлять місце, де слід клацнути кнопкою. Якщо ви користуєтеся KMouseTool, перш за все, вам слід одразу знати, де саме ви збираєтеся клацнути. Також було б непогано тримати руки подалі від миші, якщо ви не маєте наміру нею користуватися.

5.2.

Вказівник моєї миші раптово зупиняється, коли я ним рухаю. Чи зможу я користуватися KMouseTool?

Так. Якщо вказівник раптово зупиняється, це означає, що вам слід почистити вашу мишу. Зазвичай, це досить просто зробити. Справа також в тому, що вам слід почистити не лише кульку миші, але і ролики, яких торкається кулька всередині миші.

Перш за все, вилучіть кульку. Спосіб, у який це можна зробити, залежить від конструкції вашої миші, але, зазвичай, його досить просто зрозуміти поглянувши на дно вашої миші.

Після того, як ви виймете кульку, ви зможете побачити ролики, що оточують ямку, де знаходилася кулька. Бруд і пилюку, що накопичилася на них, можна легко обдерти лезом або просто нігтем.

5.3.

KMouseTool надсилає сигнал про натискання кнопки, але потім не надсилає сигналів про її відпускання. Що сталося?

У рідкісних випадках система призупиняє KMouseTool після початку перетягування. Якщо ви використовуєте кмітливе перетягування, це означає, що KMouseTool не зможе завершити перетягування надсиланням сигналу про відпускання кнопки миші.

Таке трапляється, якщо ви користуєтеся KMouseTool у засобі керування вікнами, відмінному від KDE для перетягування вікон.

Вирішенням проблеми у даному випадку буде клацання кнопкою миші вручну. Ця дія відновить початковий стан KMouseTool, і ви знову зможете працювати у звичайному режимі.

5.4.

KMouseTool пересуває вказівник, коли я намагаюся друкувати.

Проблема: у той час, як ви набираєте текст, KMouseTool продовжує надсилати сигнали про клацання, що призводить до пересування курсора з області, де ви вводите текст.

Розв’язання: скористайтеся мишею для розташування курсора у бажаній області, а потім, коли ви будете готові до набору тексту, відведіть вказівник миші у нейтральну частину вікна. У такому випадку, якщо ви випадково зачепите мишу, або вона з якихось причин трохи зсунеться з місця, ці випадкові клацання не впливатимуть на поведінку системи. Безпечними місцями для вказівника є сірі області навколо панелей інструментів і меню, а також смужки заголовків вікон.

5.5.

Я спробував(-ла) користуватися кмітливим перетягуванням, але не можу зрозуміти, як ним користуватися для редагування текстів.

Кмітливе перетягування є однією з додаткових можливостей KMouseTool, для користування ним потрібні додаткові навички. Цю можливість легко використати для вибору тексту, вирізання і вставки, а також користуватися нею у майже будь-якій ситуації, у якій вам зазвичай треба перетягувати щось вказівником миші. Але вам все це вдасться далеко не одразу. Ось декілька порад для того, щоб призвичаїтися:

  • Не користуйтеся кмітливим перетягуванням, якщо ви тільки-но почали вивчати KMouseTool. Замість цього, щоб вибрати текст, клацніть у одному з кінців його фрагмента, натисніть клавішу Shift, а потім клацніть у іншому кінці фрагмента тексту.

  • Скористайтеся озвученим клацанням. У такому разі, ви чутимете звук «клацання» кожного разу, коли KMouseTool надсилатиме сигнал про натискання кнопки миші, і це повідомлятиме вас про початок затримки кмітливого перетягування. Досягнувши певного рівня вправності, ви зможете відмовитися від озвученого клацання, але для цього слід добре натренуватися.

  • Завжди спочатку вирішіть, де ви збираєтеся клацнути кнопкою миші, перш ніж почати рухати саму мишу.