Розділ 6. Налаштування гри

Щоб відкрити діалогове вікно налаштування, скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати KJumpingCube... У Apple Mac OS X скористайтеся пунктом: KJumpingCubeНалаштування. Крім того, ви можете скористатися кнопкою Параметри на панелі інструментів.

Параметри гри KJumpingCube

За допомогою панелей Показ каскадних ходів та Тривалість каскадного ходу можна керувати параметрами додаткової анімації, коли кількість крапок на клітинці досягає максимальної і крапки розкидаються на сусідні клітинки, можливо починаючи каскад (лавину) ходів. Для стеження за поступом ходів на початковому етапі варто скористатися варіантом анімації Розсіювання крапок і встановити довгу тривалість ходу. Так вам буде простіше стежити за поступом каскадного ходу. Двома пунктами пауз можна скористатися для покрокового стеження за анімацією та ходами комп’ютера.

За допомогою панелей Комп’ютерного гравця 1 і 2 можна керувати стилем та рівнем гри кожного з комп’ютерних гравців та тим, братиме відповідний комп’ютерний гравець активну участь у грі чи просто надаватиме підказки гравцеві-людині.

Докладніший опис параметрів

Грає зараз

Визначає, будуть комп’ютерні гравці 1 і 2 брати активну участь у грі, чи просто допомагатимуть гравцеві підказками. Зазвичай, вам потрібно налаштувати на гру з вами одного з комп’ютерних гравців, але ви можете погратися з іншим гравцем-людиною або задіяти обох комп’ютерних гравців і просто спостерігати за грою. Гру завжди розпочинає Гравець 1.

Стиль гри

Для комп’ютерних гравців 1 і 2 можна вибрати один зі стилів гри: Кеплер або Ньютон. Кеплер вибирає ходи у той самий спосіб, у який їх вибирали ранні версії KJumpingCube. Ньютон використовує інший спосіб.

Майстерність комп'ютера

Надає вам змогу вибрати рівень комп’ютерного гравця за допомогою повзунка. За допомогою цього пункту можна визначити наскільки розумним буде комп’ютерний суперник.

Ви можете вибрати будь-який з п’яти рівнів: від Новака з проміжним рівнем Звичайний до рівня Експерт.

Розмір поля

Надає вам змогу вибрати розміри ігрової області.

Скористайтеся повзунком, щоб обрати значення між 3⨯3 клітинок і 15⨯15 клітинок. Найзручнішими для гри є дошки розмірами від 5⨯5 до 9⨯9. На дошках розміром, меншим за 5⨯5, майже неможливо виграти у комп’ютера. Ігри же на дошках з розмірами, більшими за 9⨯9, тривають надто довго.

Кольори гравців

Тут можна обрати колір для кожного з гравців та для нейтральних клітинок.

Показ каскадних ходів

Тут можна вибрати стиль анімування ходу, коли кількість крапок на клітинці досягає максимальної і крапки розсіюються сусідніми клітинками, можливо розпочинаючи лавину подібних ходів і зміну власника для значної області дошки.

Позначте один з пунктів варіантів. Якщо буде вибрано Немає (без пауз), весь результат ходу буде показано негайно. Затемнення і затримка — всі переповнені клітинки затемнюються перед розсіюванням. Миттєве блимання — всі переповнені клітинки спочатку затемнюються, а потім блимають, коли надходить час розсіювати крапки. Розсіювання крапок — кожен з переповнених клітинок спочатку затемнюється, а потім вистрілює крапками у сусідні клітинки, коли надходить час розсіювання.

Тривалість каскадного ходу

Скористайтеся повзунком для визначення тривалості часу, від значення «Коротка» до значення «Довга», який витрачатиметься на анімацію. Ця тривалість залежить від типу анімації і може мати значення у діапазоні від 0,15 секунд до 1,5 секунд для кожного з кроків каскадного ходу.

Пауза перед кожним ходом комп’ютера

Якщо буде позначено цей пункт, комп’ютерний гравець призупинятиме гру перед своїм ходом, аж доки ви не натиснете кнопку переходу до наступної дії. У такому режимі буде простіше стежити за діями, особливо якщо ви гравець-початківець або вивчаєте гру між двома комп’ютерними гравцями.

Пауза перед кожним кроком у серії

Якщо буде позначено цей пункт, програма призупинятиме анімацію між у межах каскадного ходу, аж доки не буде натиснуто кнопку поновлення. У такому режимі простіше спостерігати за тим, як наслідки певного ходу поширюються на всю дошку.