Особливі дії

Окрім простого пересування з клітинки на клітинку, у розпорядженні героя є ще до чотирьох особливих дій.

Телепортування

Якимось чином героєві вдалося дістати до рук особистий телепортатор. На жаль, якщо використовувати його без джерела живлення, телепортатор працюватиме ненадійно. Використання телепортатора перекидає героя у випадково обрану комірку на сітці ігрового поля. Обмеження на кількість телепортувань у грі немає.

Комірка призначення завжди буде порожньою, але існують дуже навіть реальні шанси на те, що у сусідній комірці опиниться розлючений робот. Оскільки телепортування пов’язане з ризиком, його слід використовувати лише як останній шанс, якщо у героя більше не буде безпечних ходів.

Безпечне телепортування

У телепортатора є і інший режим роботи, за якого героя буде перекинуто у випадково вибрану, але безпечну комірку. Але для безпечного телепортування потрібна енергія, а енергії ніколи не буде багато. Очевидно, можливість безпечного телепортування у ключові моменти може значно продовжити життя героя.

Безпечне телепортування передбачене не у всіх типах гри, а кількість енергії, потрібна для безпечного телепортування може змінюватися залежно від типу гри.

Використання випарювача

Третій варіант використання пристрою телепортації взагалі не передбачає телепортування героя. За використання цього дещо незвичайного режиму роботи пристрій виконує телепортування всіх роботів з клітинок, розташованих поряд з клітинкою героя. Ніхто не знає, куди саме буде телепортовано роботів, але це буде місце досить далеке для того, щоб вони знову могли потурбувати героя. Оскільки роботи буквально розчиняються у повітрі, не залишаючи по собі купи брухту, цей режим названо «випарювачем». Вороги, знищені внаслідок випарювання, вважаються вбитими під час обчислення рахунку.

Подібно до безпечного телепортування, використання випарювача потребує витрати енергії. Випарювач передбачено не у всіх іграх, а кількість енергії, яка потрібна для його використання, може бути різною у різних типах гри.

Перечекати раунд

Може так статися, що роботи розташуються на ігровому полі так, що знищать один одного, якщо герой зовсім не рухатиметься. У таких випадках, ви можете просто перечекати раунд.

Приклад 2.1. Можливість перечекати раунд


Вибір чекання під час раунду призводить до того, що герой завмирає на місці, а вороги продовжують свій звичайний рух. Цей рух продовжуватиметься до того моменту часу, коли станеться одна з подій: вороги знищать один одного, і раунд буде завершено, або вороги дістануться до героя і гру буде завершено. Після того, як ви віддасте команду перечекати раунд, її вже не можна буде скасувати, отже, вам треба ретельно впевнитися, що герой дійсно перебуває у безпеці.

Навіщо ж тоді віддавати команду, яку вже не можна скасувати, якщо передумаєш? Ну, така команда додає трохи інтриги і драматизму у кінцівку раунду, але, що важливіше, за кожного ворога, знищеного під час перечікування раунду, нараховується винагорода. Розмір і тип (очки чи енергія) винагороди визначаються типом гри.