Розділ 2. Як грати

Основи гри

Мета:

Вижити якомога довше серед ворогів, збільшуючи очковий запас.

Знімок ґратки гри

Killbots є покроковою грою, у яку грають на прямокутному ігровому полі. Кількість комірок у кожному з рядків або стовпчиків сітки ігрового поля визначається використаним типом гри. У кожній з комірок може бути:

Герой

Ваш герой, на своє нещастя, застряг у кімнаті з натовпом роботів-убивць. Ви, як гравець, маєте допомогти йому вижити якомога довше.

На початку кожного ходу герой може виконати одну з трьох дій: він може залишитися у комірці, де перебуває, може перейти у сусідню незайняту комірку або може виконати особливу дію. Див. Керування рухами і Особливі дії.

Робот

Роботи — це механічні вбивці, призначені лише для вбивства героя за допомогою своїх металічних клешень. Вони ніколи не чули про «три закони робототехніки» і ймовірно знищать будь-кого, хто захоче їм про них повідомити.

Кожен з роботів протягом ходу робить один крок у бік героя. Якщо робот перебуває над героєм, робот рушить униз. Якщо робот перебуває ліворуч від героя, робот рушить праворуч. Якщо робот перебуває нижче і праворуч від героя, робот зробить крок по діагоналі, вгору і ліворуч. Якщо роботові вдасться потрапити до однієї комірки з героєм, героя буде вбито, а гру завершено.

Швидкобот

Швидкоботи — це пришвидшена версія звичайних роботів. Протягом кожного кроку, який робить герой, вони встигають зробити два кроки. На щастя, підвищена мобільність цих потвор не позначилася на їх розумових здібностях, — часто вони просто знищують один одного удвічі швидше за своїх повільніших родичів.

Швидкоботи є не у всіх типах гри.

Купа брухту

Якщо двоє або декілька роботів зіштовхуються, вони знищують один одного, в результаті утворюється купа брухту. Вороги не помічають куп брухту, які зустрічають на своєму шляху, і розбиваються об них. Очевидно, купи брухту є дуже цінними у грі: вони слугують барикадами між героєм і нападниками.

У деяких з типів гри герой може штовхати купи брухту сіткою ігрового поля. Таким чином, герой може створити з куп брухту «бункер», у якому буде захищений з декількох боків. У деяких типах гри купи брухту можна використовувати для обману ворогів. Штовхання купи брухту у бік ворога знищує його і навіть може принести бонусні очки.