Вибір кольору

T.C. Hollingsworth

Переклад українською: Юрій Чорноіван

Вікно вибору кольору передбачено у багатьох програмах KDE, у яких потрібно вибрати якийсь колір. За допомогою цього вікна ви можете вибрати колір з Основних кольорів палітри, що складається з багатьох вже заданих кольорів або змішати кольори у власний колір, якщо жоден з попередньо визначених кольорів вам не подобається.

Палітра кольорів.

Вибір кольору у «Системних параметрах».

Використання основних кольорів

Група основних кольорів — це набір заздалегідь визначених кольорів. Панель палітри розташовано у верхній частині вікна вибору кольору.

Щоб вибрати колір з основних кольорів, просто натисніть квадратик з відповідним кольором. Колір буде показано праворуч від палітри разом з даними щодо його шістнадцяткового коду HTML.

Змішування кольорів

За допомогою вікна вибору кольору можна змішати кольори у власний колір. Передбачено декілька способів такого змішування:

За допомогою ґратки

У правій частині вікна вибору кольору розташовано велику панель, праворуч від якої розташовано вужчу панель. Лівішою панеллю можна скористатися для вибору відтінку та насиченості бажаного кольору за допомогою візуальної підказки панелі. За допомогою правішої панелі можна визначити значення кольору. Ви можете визначити потрібні вам значення для цих трьох параметрів, стежачи за зразком, показаним у середній частині вікна.

Щоб дізнатися більше про параметри відтінку, насиченості та значення кольору, ознайомтеся з розділом «Відтінок, Насиченість, Значення».

Використання кольорів з екрана

За допомогою інструмента «піпетка» ви можете вибрати колір з екрана комп’ютера. Щоб скористатися цим інструментом, натисніть кнопку Вибрати колір з екрана, розташовану під панеллю основних кольорів, а потім наведіть вказівник миші на ділянку екрана з бажаним кольором і клацніть лівою кнопкою миші.

Відтінок, Насиченість, Значення

За допомогою нижньої правої частини вікна ви можете вручну вказати координати бажаного кольору у системі відтінок-насиченість-значення (просторі кольорів HSV). Щоб дізнатися більше про цей простір кольорів, ознайомтеся зі статтею щодо HSL та HSV у Вікіпедії.

Ці значення буде оновлено, якщо колір буде вибрано якимось іншим чином, отже вони завжди точно відповідатимуть поточному вибраному кольору.

Червоний, Зелений, Синій

Крім того, за допомогою нижньої правої частини вікна ви можете вручну вказати координати бажаного кольору у системі червоний-зелений-синій (просторі кольорів RGB). Щоб дізнатися більше про цей простір кольорів, ознайомтеся зі статтею щодо RGB у Вікіпедії.

Ці значення буде оновлено, якщо колір буде вибрано якимось іншим чином, отже вони завжди точно відповідатимуть поточному вибраному кольору.

Шістнадцятковий код HTML

У нижньому правому куті вікна ви можете ввести шістнадцятковий код HTML кольору. Щоб дізнатися більше про такі коди, ознайомтеся зі статтею щодо кольорів інтернету у Вікіпедії.

Це значення буде оновлено, якщо колір буде вибрано якимось іншим чином, отже воно завжди точно відповідатиме поточному вибраному кольору.

Нетипові кольори

Щойно колір буде вибрано, ви можете додати його до групи нетипових кольорів, щоб ним було простіше скористатися пізніше. Для цього натисніть кнопку Додати до нетипових кольорів.