Розділ 2. Діалогове вікно вибору гри

Користування діалоговим вікном вибору гри

Діалогове вікно вибору гри

Це вікно відкриватиметься, коли ви оберете варіант Нова гра, а також, коли ви обиратимете пункти з меню Редактор або пункти повторів з меню Хід. Ви можете скористатися ним для того, щоб обрати гру і рівень для того, щоб зіграти, повторити гру, змінити, пересунути, перенумерувати або вилучити їх. Головною кнопкою у вікні є нижня кнопка з підтвердження. Напис на ній змінюватиметься залежно від того, яку дію ви виконуватимете: у нашому випадку, це вибір гри і рівня.

Як вибрати гру

Існує декілька «системних» ігор, які входять до складу пакунка «Золотошукача», ви також можете додавати власні ігри за допомогою редактора. Пункти для всіх цих ігор з’являться у списку, розташованому у верхній частині діалогового вікна, їх буде впорядковано за рівнем складності. Навчальні ігри будуть в нижній частині списку, а ігри для звичайного гравця — у верхній. Щоб обрати гру, просто наведіть вказівник на позначку з її назвою і клацніть лівою кнопкою миші.

У цьому списку буде показано параметри правил, які застосовуватимуться у кожній з ігор (див. Вибір правил), а також кількість рівнів у грі. Після вибору гри на панелі, розташованій у нижній частині вікна буде показано докладніші відомості щодо обраної гри.

Як вибрати рівень

Ви можете розпочати гру з будь-якого рівня, але найкраще розпочинати з першого рівня і просуватися далі, особливо, якщо ви бажаєте потрапити до списку найкращих результатів. Загалом кажучи, рівні з більшими номерами є складнішими.

Після запуску у діалоговому вікні вибору гри буде показано типовий рівень, який визначатиметься за тим, на якому рівні ви востаннє грали у гру, або який рівень ви востаннє редагували. Ви можете обрати і інший рівень за допомогою стрілочок лічильника рівнів, безпосереднього введення номера рівня у поле вводу або пересуванням повзунка. Стрілки по обидва боки від повзунка надаватимуть вам змогу збільшити або зменшити номер рівня на одиницю. Крім того, ви можете перетягнути повзунок за допомогою лівої кнопки миші, це призведе до швидкої зміни рівня. Ви також можете змінювати номер рівня кроками по десять рівнів клацання лівою кнопкою миші, коли вказівник знаходитиметься над або під повзунком.

Після зміни номера рівня у маленькому вікні перегляду з’явиться невеличке зображення рівня і назва рівня (якщо у рівня є назва).

Завершення вибору

Після того, як оберете назву і рівень гри, просто натисніть основну кнопку, розташовану у нижній частині вікна і продовжте редагування, гру або відтворення повтору гри.

Доки ви її не натиснете, нічого не зміниться, отже ви завжди матимете змогу натиснути кнопку Скасувати і повернутися до того, що ви робили раніше. Зауважте, що плин гри буде призупинено, доки буде активним це діалогове вікно, отже ви зможете продовжити гру з того місця, де ви її полишили, якщо натиснете кнопку Скасувати.

Збереження змін

Якщо ви оберете одну з дій у меню Гра, Редактор або Редактор після того, як внесете зміни, які не було збережено, програма відкриє діалогове вікно, у якому запитає вас про те, чи слід зберегти зміни, відкинути їх, або продовжити роботу над редагуванням. Діалогове вікно нової дії не буде відкрито, а виконання цієї дії не буде здійснюватися, доки ви не оберете одного з вказаних вище варіантів.

Як грати або змінювати «будь-який» рівень

Зауважте, що меню і діалогові вікна надають вам змогу обрати і грати або редагувати «будь-який» рівень. Якщо ви розпочнете гру не з першого рівня, ви можете і не досягти найкращого результату. Любителі гри часто надають перевагу грі на рівнях з великими номерами задля розваги, а не для досягнення найкращих результатів, крім того, таким чином можна «потренуватися» у проходженні вищих рівнів, перш ніж намагатися перевершити рекордний результат.

Ви також можете обрати для редагування і системний рівень, але вам слід зберегти його у одній з ваших власних ігор, — не назад у системну гру. Наприклад, у вас може виникнути бажання змінити дуже складний рівень так, щоб вам не доводилося повертатися з героєм на початок рівня кожного разу, коли героя вбиватимуть.

Щоб побачити, що це означає, спробуйте гру «Випробування», рівень 16, «Три мушкетери». На цьому рівні міститься до десяти складних головоломок. Після розв’язання головоломки 1, ви більше не захочете повторювати розв’язання, доки намагатиметеся розв’язати головоломку 2. Вирішення полягає у створення придатної для редагування копії рівня з подальшими змінами початкового розташування героя, аж доки ви не розв’яжете всі головоломки рівня. Після цього ви можете повернутися до звичайної гри і пройти рівень від початку до кінця.