Розділ 4. Редактор гри

Вступ до редактора

Як створити гру

Перш ніж почати створення або редагування рівня «Золотошукача», вам слід створити гру, у якій зберігатимуться ці рівні. Для цього скористайтеся пунктом Створити гру у меню Редактор. Якщо ви забудете це зробити, програма нагадає вам про це.

Найголовнішим рішенням під час створення гри є вибір правил, яких слід дотримуватися під час гри («Традиційних» або «Золотошукача;», див. Вибір правил), і вибір унікального набору з 1-5 символів, префікса для назв файлів рівнів вашої гри. Крім того, вам слід вказати назву або опис вашої гри, але їх легко можна змінити пізніше.

Префікс використовується в межах програми «Золотошукач» для ідентифікації файлів рівнів, файлів найкращих результатів і збережених ігор. Ви можете скористатися власними ініціалами, як префіксом, якщо ці ініціали не збігаються з одним з існуючих префіксів «Золотошукача. Серед зарезервованих префіксів «level», «plws», «wad», «plwv», «sot», «cnt», «CM», «tute» і «tutea».

Префікс, що складається з чотирьох літер, «tute» зарезервовано для навчальних ігор, у яких для кожного рівня перед грою буде показано підказку. Якщо ви створюєте власну навчальну гру, ви можете скористатися префіксом «tutex», щоб гру було запущено як навчальну, і не було плутанини з базовою навчальною грою і поглибленим навчанням (префікси «tute» і «tutea»).

Як створити рівень

Після визначення параметрів гри, скористайтеся пунктом Створити рівень з меню Редактор, щоб розпочати створення рівня. Програма відкриє перед вами порожню ігрову область з розмірами 28x20 квадратиків, у якій герой перебуватиме вгорі ліворуч. Ви можете пересунути героя у бажане місце, вам не обов’язково використати всю область 28x20. Багато цікавих рівнів побудовано у менших областях.

Серед мінімальних вимог до рівня є наявність героя, що перебуває десь у верхній частині рівня, але це найпростіший випадок. Здебільшого, рівень — це лабіринт, яким слід провести героя, і видима драбина, яка вестиме у верхню частину ігрової області, але без золота. Додавати ворогів, золото, балки, приховані драбини і навіть блоки не обов’язково. Існує багато складних рівнів, на яких немає ворогів і навіть блоків, але на більшості рівнів є принаймні один самородок або декілька ворогів і прихованих драбин, які з’являться після того, як герой заволодіє самородком.