Розділ 6. Подяки і ліцензування

Авторські права на KGoldrunner належать Ian Wadham і Marco Krüger, ©2003

«Золотошукач» є спадкоємцем однієї з ранніх комп’ютерних ігор з назвою Lode Runner™, цю гру було написано у США Дугом Смітом©, її було вперше випущено у 1983 році компанією Broderbund Software©. Першу версію гри було призначено для улюблених сім’єю Вадгемів та Марко Крюгером комп’ютерів Apple II і Commodore 64. Ця гра була однією з найкращих у свій час і залишається серед найкращих комп’ютерних ігор усіх часів.

Докладнішу інформацію щодо гри Lode Runner™ та інших різновидів гри, які було створено з 1983 року, на вебсайті Архів Lode Runner Джейсона (https://entropymine.com/jason/lr/). На цьому сайті також розміщено історію створення початкової версії гри у файлі з назвою misc/ldhist.html. Гарну статтю про Lode Runner™ можна знайти і у Вікіпедії, там ви можете знайти цікаві посилання на інші сайти.

У «Золотошукачі» зроблено спробу зберегти дух початкової класичної гри на платформі, яка буде універсальнішою і житиме довше, ніж декілька років. Програма є вільною програмою з відкритим вихідним кодом. Копії початкового варіанта гри вже ніде не дістанеш, а комп’ютери, за якими можна було грати у цей варіант, стали музейними експонатами.

Марко Крюгер розробляв «Золотошукач» до версії 0.3, тому що не міг забути оригінальну гру для Commodore 64. Ян Ведгем додав декілька можливостей і рівнів, а також створив сучасну версію гри. Старший син Яна, Пітер, створив 100 рівнів «Вступної» гри і 20 складних рівнів гри «Помста Пітера У». Інші рівні було створено Яном, Пітером, Марко Крюгером та друзями інших дітей Яна, Саймоном і Женев’євою.

Stuart Popejoy з Нью-Йорка у 2007 році надав гру «Місто страху», першу чемпіонську гру, яка використовувала правила «Золотошукача», і одну з найскладніших ігор, які були будь-коли створені.

Steve Mann з Ватерлоо у Канаді створив ігри «Відлік» і «Прокляття мумії» у 2008 році. Обидві гри використовують традиційні правила, для обох передбачено цікаві теми для проходження, обидві гри досить складні.

Peter Wadham створив звукові ефекти у 2008 році, а Luciano Montanaro вбудував звуки до програми «Золотошукач».

Особлива подяка Mauricio Piacentini і Dmitry Suzdalev, які зробили код KGoldrunner сумісним з Qt™ 4 і KDE 4, і багатьом художникам, які створили нову графіку гри, засновану на SVG, і нові теми для версії KDE 4: особливо, Mauricio Piacentini за типову тему і нових бігунів, Johann Ollivier Lapeyre за драбини і балки, Eugene Trounev за теми «Місто Диваків» і «Скарби Єгипту», і нарешті, але не в останню чергу, Luciano Montanaro за дві теми «Ностальгія», чорно-білу тему доступності, покращення вигляду бігунів, за зміну тла та декілька інших ідей.

Переклад українською: Юрій Чорноіван

Цей документ поширюється за умов дотримання GNU Free Documentation License.

Ця програма поширюється за умов дотримання GNU General Public License.