Вибір правил

Більшість правил «Золотошукача» вже було обговорено у розділі Як грати, але існує два основних набори правил, які впливають на спосіб гри, один з цих наборів називається «Традиційним», інший — набором правил «Золотошукача». Коли ви граєте, важливо знати, який саме набір правил було використано у грі. KGoldrunner автоматично обирає належні параметри для гри, коли ви граєте на кожному з рівнів. Правила для кожної з ігор можна переглянути у діалоговому вікні Вибір гри.

Основна відмінність між «Традиційними» правилами і правилами «Золотошукача» полягає у способі, у який вороги обирають шлях для переслідування героя.

  • За «Традиційного» способу пошуку, вороги шукають вертикальних шляхів (драбин і спусків), вони намагаються перейти до місць, розташованих над героєм або на тій самій висоті, що і герой. Перехід вниз розглядається як останній вихід. Вороги не роблять спроб переслідувати героя у горизонтальному напрямку, доки не перейдуть на рівень героя і побачать горизонтальний шлях до нього. Таким чином, ви можете «керувати» діями ворогів, які знаходяться далеко від героя, і зробити так, щоб їх рухи сприяли вам, або принаймні так, щоб вони не спіймали героя.

  • За способу «Золотошукача» пошук ворогами напрямку руху відбувається горизонтально або вертикально, так, щоб ворог залишався у вашій частині ігрового поля, приблизно на тій самій висоті, що герой (тобто, вороги діють агресивніше, ними непросто маніпулювати). Такі дії ворогів роблять гру динамічнішою, але у вас залишається менше часу на розробку стратегії і розв’язання головоломок. Але гра «Місто страху», яку було додано у 2007 році, використовує правила «Золотошукача», у ній ви знайдете багато головоломок, які вам слід буде розв’язати на ходу. Ось чому ця гра є такою складною.

Список інших відмінностей:

  • За гри за правилами «Золотошукача» герой і вороги рухаються на сталій швидкості на кожному з рівнів, а блоки завжди затягуються за однаковий проміжок часу. За гри за «Традиційними» правилами, швидкість гри залежить від кількості ворогів на рівні. Чим більше буде ворогів, тим повільніше вони бігатимуть. Герой також ставатиме повільнішим, але це буде не так помітно.

  • За гри за «Традиційними правилами» вороги завжди заволодівають золотом, повз яке вони пробігають. За правилами «Золотошукача» заволодівання буде випадковим. За обох типів правил вороги скидатимуть золото через випадкові проміжки часу.

  • За «Традиційних» правил вороги можуть пробігати ямами, але вони не можуть робити цього за правилами «Золотошукача». Проходження декількох рівнів з «традиційними» правилами залежатиме від того, чи зможете ви зробити так, щоб ворог зміг вибігти крізь стіну з блоків. Після розкопування блоків, ворог має вибігти через дірку, що утвориться. З іншого боку, на деяких з рівнів з правилами «Золотошукача» проходження залежатиме від того, чи зможе герой сховатися за розкопаним блоком, щоб уникнути нападу ворога.

  • За гри за правилами «Золотошукача» після загибелі вороги опинятимуться у місцях, у яких вони розпочинали рівень. За «традиційних» правил, вони знову з’являтимуться у випадковому місці у верхній частині ігрового поля. Така поведінка може все змінити, особливо на рівнях, де вам потрібно буде, щоб вороги дістали для вас золото, а також там, де вороги сипатимуться на вас з такою швидкістю, що ви ледве встигатимете їх вбити.