Діалогове вікно параметрів

Похідна валюта, джерело ставок

За допомогою цього пункту можна визначити джерело, звідки KEuroCalc має отримувати обмінні курси між основною валютою і іншими валютами. Доступними є такі пункти:

Євро, без доступу до мережі (лише фіксовані курси)

Основною валютою є євро. Змінний курс не буде отримано і використано. Доступними будуть лише записи валют, які мають фіксований обмінний курс відносно євро.

Цей параметр призначено для комп’ютерів без доступу до мережі.

Євро, Центральний Європейський Банк

Основною валютою є євро. Доступними будуть фіксовані обмінні курси. KEuroCalc спробує отримати змінні курси з сайта Європейського Центрального Банка (ECB).

Євро, Time Genie

Основною валютою є євро. Доступними будуть фіксовані обмінні курси. KEuroCalc спробує отримати змінні курси з сайта Time Genie (TG).

Типова валюта

За допомогою цього пункту ви можете визначити неосновну валюту, яка використовуватиметься після запуску KEuroCalc або після підтвердження користувачем нових параметрів.

Зауважте, що вибраної валюти може і не бути у списку валют вибраного джерела обмінних курсів. У випадку відсутності цієї валюти буде використано перший з доступних у списку пунктів валют.

Заокруглення

За допомогою цього пункту можна визначити спосіб показу результатів у відповідному полі. Внутрішні обчислення виконуватимуться програмою з точністю, яку може підтримувати математична бібліотека, але, зазвичай, немає сенсу підтримувати точність, вищу за десяті долі копійок. Можна використовувати такі методи округлення:

Офіційні правила заокруглення

Використовуватимуться правила перетворення ЄС або інші офіційні правила перетворення. Це означає, що результат буде округлено до найближчого значення грошової одиниці для валют на зразок японської єни або італійської ліри або округлено до найближчого значення у сотих долях грошової одиниці («копійок») для валют на зразок євро або долара.

Наприклад, 158,323 єн буде округлено до 158 єн. 12,537 євро буде округлено до 12,54 євро.

Метод найменшої монети

Результат буде округлено до найближчого значення у найдрібніших монетах, які знаходяться у обігу у країні, де використовується ця грошова одиниця. Для валют, які було вилучено з обігу, на зразок італійської ліри, буде використано найдрібнішу монету, яка знаходилася у обігу до вилучення валюти: у випадку ліри, це монета у 50 лір.

Наприклад, 1235,9 італійських лір буде округлено до 1250 лір. 39,45 норвезьких крон буде округлено до 39,50 крон.

Авторам програми не вистачає даних щодо найдрібніших монет, які знаходяться у обігу у різних країнах. Будь ласка, надішліть повідомлення про помилку, якщо KEuroCalc використовує неправильні значення для найдрібніших монет, які перебувають у обігу у вашій країні, — автори негайно виправлять помилку.

Зовсім без заокруглення

Обчислене значення буде показано у незмінному вигляді, як число з плаваючою комою.

Вигляд і поведінка

За допомогою цих параметрів можна визначити вигляд і поведінку KEuroCalc. Ви можете скористатися такими параметрами:

Колір показу

Колір тла ділянок показу (вводу і результату). Щоб змінити колір тла, натисніть кнопку Змінити.... У відповідь середовище відкриє стандартне діалогове вікно вибору кольору KDE. Оберіть у ньому новий колір, а потім натисніть кнопку Гаразд, щоб підтвердити ваш вибір.

Увімкнути екран заставки

Зніміть позначку з цього пункту, якщо ви не бажаєте бачити вікно вітання під час запуску KEuroCalc.