Розділ 1. Вступ

Зміст

Терміни

kdesvnклієнт subversion від KDE.

Вам знадобляться певні знання щодо subversion, але, сподіваємося, значення більшості термінів є очевидним.

Надсилати звіти щодо вад і побажання щодо реалізації нових можливостей можна за допомогою системи стеження за вадами KDE.

Терміни

Якщо ви добре знайомі з системами керування версіями, можете пропустити цей розділ або прочитати його і виправити помилки автора цього підручника. ;)

Сховище

Центральне місце зберігання даних. Ним може бути база даних або певна файлова система. Прочитати дані зі сховища без спеціальної клієнтської програми неможливо. Для Subversion також клієнтською програмою є kdesvn.

Робоча копія

Звичайна копія сховища у локальній файловій системі. З нею можна працювати за допомогою звичайної програми для керування файлами, редагувати файли тощо. Інформацію системи керування версіями у робочій копії можна прочитати за допомогою клієнтських програм, зокрема kdesvn.

Слід пам’ятати, що subversion нічого не знає про KIO, отже робоча копія має зберігатися там, де доступ до неї можна здійснювати без будь-яких специфічних протоколів, наприклад «fish://».

WebDav

WebDav — протокол, за допомогою якого ви можете вносити зміни до файлів, що зберігаються не віддаленому сервері. Subversion — особливий тип WebDAV, коли доступ до сховищ здійснюється за допомогою вебсервера. За типових налаштувань дані на сервері можна лише читати. За допомогою спеціальних налаштувань можна створити сервер WebDAV з можливістю читання та запису, доступ до якого здійснюється через спеціалізовану програму для навігації. kdesvn не є клієнтом WebDAV, клієнтською програмою є Konqueror, що працює з протоколом «webdav://». Втім, за допомогою kdesvn ви можете переглядати дерево модифікацій сховища (за використання протоколу «http://»).