Додавання кліпів

Контейнер проєкту: додавання відеокліпів.

Контейнер проєкту: додавання відеокліпів.

Тепер, коли проєкт готовий, почнемо додавати до нього нові кліпи (тобто ті кліпи, які ви раніше отримали). Зробити це можна за допомогою віджета Контейнер проєкту. Натискання кнопки Додати кліп призведе до відкриття діалогового вікна вибору файла, натискання кнопки з невеличкою стрілочкою покаже список додаткових типів файлів, які можна додати. За допомогою типового діалогового вікна Додавання кліпу у Kdenlive можна додавати відеокліпи, звукові кліпи, зображення та інші проєкти.

Вікно Kdenlive з тестовими файлами

Вікно Kdenlive з тестовими файлами

Після завантаження кліпів вікно Kdenlive набуде вигляду, подібного до наведеного. У верхній лівій частині вікна буде вже згадана нами ієрархія тек проєкту. Праворуч будуть монітори для спостереження за відео. На моніторі кліпу буде показано відео з початкових версій кліпів, а на моніторі проєкту — остаточний вигляд відео з застосуванням ефектів, переходів тощо. Третім дуже важливим елементом вікна є монтажний стіл (під моніторами): це місце, де слід виконувати редагування кліпів. Передбачено два різних типи доріжок: відео та звукові. Відеодоріжки можуть містити будь-який кліп, звукові також, але якщо ви скинете відеофайл на звукову доріжку, буде використано лише звукові дані з відеофайла.

Збереження проєкту Kdenlive

Збереження проєкту Kdenlive

Виконаємо збереження нашої роботи за допомогою пункту меню ФайлЗберегти. Програма виконає зберігання нашого проєкту, тобто зберігання даних щодо розташування кліпів на монтажному столі, використання ефектів тощо. Збережений проєкт не можна буде відтворити.[3] Процес створення остаточної версії відео називається Обробка.[3] Якщо бути точним, його можна відтворити за допомогою команди melt ваш_проєкт.kdenlive, але цей спосіб не варто використовувати, якщо ви бажаєте показати комусь результати, оскільки (найімовірніше) побудова зображення буде дуже повільною. Крім того, цим способом можна скористатися, лише якщо встановлено melt.