Корисні поради з налаштування

Всі наведені нижче настанови стосуються налаштувань за допомогою основного вікна налаштування Kopete, яке можна відкрити за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати.... Не забудьте натиснути кнопку Застосувати або Гаразд, щоб внесені вами зміни було збережено.

Доступ до всіх налаштувань, що стосуються роботи вашого облікового запису або декількох облікових записів у Kopete (Jabber/XMPP, а також ICQ, MSN та багатьох інших протоколів обміну повідомленнями) можна отримати на сторінці Облікові записи. Якщо ви хочете змінити ваші особисті дані або використати у програмі фотографію, натисніть кнопку Змінити особу... і внесіть відповідні зміни. Фото можна вивантажити натисканням невеличкої піктограми, розташованої ліворуч у нижній частині області для зображення.

Налаштування профілю.

Налаштування профілю.

Наступна сторінка у вертикальному списку, розташованому ліворуч, має назву Список контактів. Призначення пунктів цієї сторінки доволі очевидне. Корисним буде позначити пункт Використовувати фото контактів, якщо вони наявні. На інших сторінках налаштування (Кольори і шрифти, Додатково і Компонування) наведено пункти доволі специфічних налаштувань, зміни у які варто вносити після декількох тижнів користування Kopete, коли ви визначитеся зі своїми уподобаннями.

За допомогою сторінки налаштування Стан ви зможете вказати ваші типові повідомлення про стан, які буде показано при переході до станів «У мережі», «Немає на місці», «Невидимий» тощо.

На сторінці Поведінка наведено доволі багато цікавих налаштувань. Серед найцікавіших ті налаштування, які можна знайти на вкладці Загальне: Обробка повідомлень та Початковий стан. За допомогою першого можна визначити, будуть вхідні повідомлення від ваших контактів відкриватися негайно у новому вікні чи їх буде поставлено у чергу до часу, коли ви відкриєте вікно Kopete. За допомогою другого пункту ви можете вказати Kopete, чи слід програмі з’єднуватися з сервером обміну повідомленнями одразу після запуску програми. Якщо ви позначите цей пункт, ви зможете розпочинати спілкування одразу після запуску Kopete. За допомогою вкладки Події можна визначити перелік подій, про настання яких Kopete сповіщатиме вас за допомогою системи сповіщення середовища (наприклад KNotify). Якщо ви хочете, щоб Kopete автоматично встановлювала стан «Немає на місці», відкрийте вкладку Параметри відсутності і позначте перший пункт. Ви можете вказати час, який має пройти з часу останньої дії (натискання клавіші або пересування миші), щоб Kopete автоматично встановила стан відсутності. Типовим значенням є час у 10 хвилин. Пункти вкладки Спілкування очевидні, для них встановлено доволі прийнятні значення.

Наступним пунктом у вертикальному меню є Вікно спілкування. За допомогою першої вкладки відповідної сторінки, Стиль, ви можете змінити вигляд спілкування. Ви можете встановити власний стиль або отримати стиль з інтернету натисканням кнопки Отримати новий.... Типово введення послідовності символів емоційки під час спілкування призводитиме до перетворення у Kopete емоційки на відповідне зображення. Щоб вимкнути таке перетворення або скористатися іншим набором емоційок, відкрийте вкладку Емоційки. За допомогою останньої вкладки, Кольори і шрифти, ви зможете змінити відповідні параметри вікна спілкування.

У Kopete передбачено підтримку вебкамер, але на цей момент (листопад 2010 року) існують певні труднощі з проведенням відеоспілкування, отже ви маєте самі перевірити працездатність параметрів, визначених на сторінці Відео, оскільки ймовірно, що не все працюватиме як слід. Корисні настанови щодо усування проблем з відеокамерами можна знайти на форумі KDE.