Розділ 5. Протоколи Kopete

Kopete називає різні системи обміну миттєвими повідомленнями — «протоколами». Коли ви додаєте обліковий запис, він відповідає певному протоколу. Хоча програма Kopete намагається, щоб, незалежно від протоколу, який ви використовуєте, обмін миттєвими повідомленнями виглядав однаково, все ж таки є деякі відмінності між рівнем підтримки деяких особливих можливостей, зокрема перенесення файлів та мультимедіа.

Протоколи

AIM

У AIM підтримуються кімнати спілкування. Скористайтесь командою Приєднатися до спілкування... з меню облікового запису AIM, щоб приєднатися до кімнати спілкування. Крім того, підтримуються зображення контактів і нетипові емоційки.

ICQ

У ICQ є можливість стану невидимості, яка надає вам змогу приховати ваш запис від вибраних контактів. Крім того, ви можете виконувати пошук у теці користувачів ICQ під час додавання контакту. Широкий діапазон параметрів контакту можна встановити за допомогою пункту Властивості.

Jabber

Jabber, також відомий як XMPP, підтримує передавання файлів, ведення конференцій та будь-які інші служби, що надаються сервером Jabber. Наприклад, на багатьох серверах Jabber є каталог користувачів, а деякі сервери надають у розпорядження трансляцію до інших систем обміну повідомленнями. Щоб отримати доступ до цих служб, скористайтеся пунктом Служби... у меню облікового запису. Передавання файлів у Jabber може працювати і без переспрямування портів, але показує себе ефективнішим там, де можливе пряме з’єднання. Типово, для переспрямування портів використовується порт 8010, але цей порт можна налаштувати окремо у параметрах кожного облікового запису.

Google Talk

Оскільки Google Talk базується на протоколі Jabber, він дуже добре підтримується програмою Kopete. Лише не підтримується голосове спілкування, але над цим працюють.

Щоб налаштувати Google Talk у Kopete, виконайте такі дії: замість імені користувача введіть повністю вашу адресу у Google Mail. Позначте пункти Використовувати протокол шифрування (SSL), Дозволити автентифікацію за допомогою текстового пароля і Змінювати типову інформацію про сервер. У поле сервера слід ввести «talk.google.com» або «gmail.com», слід використовувати порт 443 або 5223.

Novell GroupWise

GroupWise Messenger — це промислова система обміну повідомленнями, розроблена Novell Inc. У ній підтримується повний набір можливостей, зокрема конфіденційність, групові спілкування, форматований текст і пошук користувачів.

Gadu-Gadu

Gadu-Gadu — це система спілкування, яка походить з Польщі. В даний час Kopete підтримує основні функції спілкування.

WinPopup

За допомогою WinPopup ви можете користуватися Kopete для надсилання і отримання повідомлень від комп’ютерів Windows® у локальній мережі. У протоколі WinPopup підтримуються лише окремі текстові повідомлення.

Інші протоколи

Окрім перелічених вище протоколів Kopete підтримує і деякі інші протоколи. У більшості випадків, такі протоколи не увімкнено за типових налаштувань, або для їх підтримки слід встановити відповідний додаток. Таким чином підтримуються SMS, Skype і SILC. Втім, команда Kopete не є відповідальною за функціонування цих протоколів.