Обмін повідомленнями та надсилання файлів

Щоб розпочати спілкування з кимось з ваших контактів, наведіть вказівник миші на його пункт у списку і клацніть лівою кнопкою миші. Програма відкриє нове вікно у якому ви зможете вводити повідомлення у меншому полі, розташованому у її нижній частині, де буде показано курсор. Щоб надіслати введений текст натисніть клавішу Enter або кнопку Надіслати. Таким чином, ви зможете обмінюватися повідомленнями з вашим співрозмовником або співрозмовницею.

Ваше перше спілкування.

Ваше перше спілкування.

Передавання файлів

Щоб передати файл за допомогою Jabber, натисніть кнопку Надіслати файл і вкажіть файл, який ви бажаєте надіслати за допомогою контекстного меню. Програма негайно сповістить вам про завершення передавання даних або помилку у такому передаванні.

Застереження

Передавання файлів може не працювати через несумісність з налаштуваннями деяких з серверів.

Групове спілкування

Jabber можна користуватися не лише для спілкування з одним співрозмовником. Ви можете скористатися режимом групового спілкування для обговорень у стилі IRC, коли обмін думками може одночасно вести декілька співрозмовників. Щоб перевести програму групового спілкування, наведіть вказівник миші на піктограму системного лотка Kopete і виберіть пункт ваш_JIDПриєднатись до групового спілкування..., де замість ваш_JID слід скористатися пунктом вашого ідентифікатора Jabber. У відповідь програма відкриє нове вікно, за допомогою якого ви зможете долучитися до кімнати групового спілкування.

Групове спілкування.

Групове спілкування.

Натисніть кнопку Запит, щоб переглянути список всіх кімнат спілкування на вашому сервері Jabber. Виберіть одну з кімнат і натисніть клавішу Enter, щоб увійти до неї.

Крім того, ви можете вказати і створити власну кімнату спілкування визначенням її назви у рядку Кімната. Після вибору або створення кімнати натисніть клавішу Enter або кнопку Приєднатись, щоб приєднатися до цієї кімнати.

Після створення вами кімнати спілкування у вашому вікні Kopete з’явиться нове поле з JID chatroomname@jabber.example.org. З цим пунктом можна поводитися як зі звичайним пунктом контакту, тобто для того, щоб розпочати спілкування, достатньо клацнути лівою кнопкою миші на цьому пункті JID тощо.

Після реалізації цих настанови ви маєте налаштовану клієнтську програму Jabber і теоретично можете спілкуватися з вашими контактами. Але щоб скористатися можливостями Kopete повністю, вам варто налаштувати програму відповідно до ваших потреб. На наступній сторінці цього підручника можна знайти набір корисних порад з налаштування.