Розділ 7. Пункти меню

Далі за текстом докладно обговорено кожен з пунктів меню. Якщо існує клавіатурне скорочення, яке виконує ту саму дію, що і пункт меню, поряд з пунктом меню буде вказано це скорочення.

Меню вікна списку контактів

Меню «Файл»

ФайлВстановити станВ мережі

Увійти в мережу на всіх облікових записах

ФайлВстановити станВідсутній

Встановити стан відсутності на всіх з’єднаних облікових записах

ФайлВстановити станПоза мережею

Встановити стан «поза мережею» на всіх облікових записах

ФайлДодати контакт...

Цей пункт запускає майстер додавання контакту, за допомогою якого ви зможете додати новий контакт до вашого списку.

ФайлСтворити нову групу...

Запитує вас про назву нової групи і додає її до списку контактів.

ФайлВийти (Ctrl+Q)

Встановлює стан роз’єднання у всіх ваших системах миттєвого обміну повідомленнями, закриває всі вікна і завершує роботу програми.

Меню «Зміни»

EditВідіслати повідомлення...

Відкриває вікно повідомлення, схоже на подібні вікна клієнтів електронної пошти, для вибраного контакту, за допомогою цього вікна ви можете надіслати одне повідомлення.

ЗміниПочати спілкування...

Відкриває вікно спілкування для вибраного контакту.

ЗміниВідіслати файл...

Якщо така можливість підтримується системою миттєвого обміну повідомленнями, цей пункт відкриває вікно вибору файла, який буде надіслано вибраному контакту.

ЗміниПересунути в

(Буде увімкнено, якщо вибрано контакт) Виберіть іншу групу з підменю, і контакт буде пересунуто до цієї групи.

ЗміниКопіювати в

(Буде увімкнено, якщо вибрано контакт) Виберіть групу з підменю, і контакт буде пересунуто до цієї групи. Дані систем миттєвого обміну повідомленнями, у яких передбачено можливість знаходження контакту одразу у декількох групах у списку контактів на сервері, буде відповідним чином оновлено.

ЗміниДодати контакт...

(Буде увімкнено, якщо вибрано контакт) Виберіть інший обліковий запис з підменю: таким чином ви зможете додати ще один спосіб обміну повідомленнями з особою, що користується цим обліковим записом.

ЗміниДодати до списку контактів...

(Буде увімкнено, якщо вибрано контакт) Іноді вам писатимуть люди, яких ще немає у вашому списку контактів. У цьому випадку Kopete створюватиме для них тимчасові записи, для того, щоб зберегти їх у вашому списку контактів, скористайтеся цим пунктом меню.

ЗміниВилучити контакт (Del)

(Буде увімкнено, якщо вибрано контакт) Повністю вилучає контакт зі списку контактів.

ЗміниПерейменувати (F2)

(Буде увімкнено, якщо вибрано контакт) Допомагає у перейменуванні контакту зі списку контактів. Якщо ви виконаєте подібну дію, запис у списку контактів більше не змінюватиметься, якщо цей контакт змінить своє екранне ім’я власноруч. Подібну можливість можна повторно увімкнути за допомогою діалогового вікна властивостей контакту.

ЗміниВластивості

За допомогою діалогового вікна властивостей ви можете обрати нетипову піктограму для вибраного запису, або змінити його назву.

Для контактів ви можете змінити запис адресної книги KDE, з якими буде пов’язано ці контакти.

ЗміниВилучити групу

(Буде увімкнено, якщо вибрано групу) Повністю вилучає групу зі списку контактів. Всі контакти, які знаходяться лише у цій групі, буде пересунуто на найвищий рівень.

ЗміниПерейменувати групу

(Буде увімкнено, якщо вибрано групу) Перейменовує групу.

Меню «Параметри»

У Kopete передбачено типове меню Параметри KDE, яке описано у підручнику з основ KDE, із додатковими пунктами:

ПараметриПоказувати користувачів, які поза мережею

За допомогою цього пункту можна переглянути або сховати записи контактів, які зараз перебувають поза мережею. Вони стануть видимими, коли знову увійдуть до мережі.

ПараметриПоказувати порожні групи (Ctrl+G)

За допомогою цього пункту можна переглянути або сховати групи, у яких немає членів, або такі групи, всі члени яких перебувають поза мережею, а отже, їх приховано (див. попередній пункт).

ПараметриНалаштувати глобальні скорочення...

Відкриває стандартне діалогове вікно налаштування загальних клавіатурних скорочень KDE, за допомогою цього діалогового вікна ви зможете змінити клавіатурні скорочення, які працюватимуть під час вашої роботи у KDE.

Меню «Довідка»

У вікні списку контактів передбачено типові пункти меню Довідка KDE Щоб дізнатися більше, ознайомтеся з розділом, присвяченим меню «Довідка» підручника з основ роботи у KDE.