Додатки

Потужності Kopete надає можливість використання додатків. Разом з програмою встановлюється типових набір пакунків (нові пакунки можна встановити, наприклад, за допомогою програми для керування пакунками вашого дистрибутива Linux®). Додатки можна увімкнути і налаштувати за допомогою сторінки Додатки. Увімкнути додаток можна позначенням відповідного пункту. Хоча призначення більшості пунктів очевидне, ми все ж зупинимося на деяких з них. Дуже корисним додатком є додаток Журнал. Якщо його буде увімкнено, Kopete вестиме журнал спілкування і записуватиме його на жорсткий диск вашого комп’ютера. Переглянути цей журнал можна за допомогою вікна спілкування після натискання піктограми Переглянути журнал або вибору пункту меню ІнструментиПереглянути журнал.

OTR

Одним з найважливіших додатків з огляду на питання конфіденційності є додаток OTR. За допомогою цього додатка ви можете шифрувати дані обміну повідомленнями, що робить неможливим читання вашого обміну повідомленнями сторонніми особами. Після вмикання цього додатка вам слід відкрити сторінку його параметрів (натисніть піктограму з зображенням гайкового ключа) і Створити ключ.

Створення ключа OTR.

Створення ключа OTR.

Створення ключа може бути доволі тривалою процедурою, вам доведеться зачекати на її завершення. Коли ключ буде створено, закрийте вікно OTR натисканням кнопки Гаразд і підтвердьте внесені зміни натисканням кнопки Застосувати. Нарешті, вам доведеться перезапустити програму Kopete. Після перезапуску відкрийте вікно спілкування з тим контактом, з яким ви бажаєте поспілкуватися у захищеному режимі. Скористайтеся пунктом меню ІнструментиПараметри OTRРозпочати сеанс OTR або натисніть піктограму Шифрування OTRРозпочати сеанс OTR. Kopete розпочне сеанс, якщо клієнтська програма вашого контакту підтримує OTR. Якщо такої підтримки не передбачено, буде показано повідомлення про помилку.

Перше використання OTR.

Перше використання OTR.

Для забезпечення ідентифікації контакту з вашого списку контактів слід виконати одноразове розпізнавання. Скористайтеся для цього пунктом меню ІнструментиПараметри OTRУповноважити контакт. Вам буде запропоновано три варіанти розпізнавання:

  • Першим варіантом є використання питання, відповідь на яке відома лише вам і вашому контакту.

  • Наступним варіантом є розпізнавання за паролем, який відомий вашому співрозмовнику (повідомити пароль можна іншим захищеним каналом, наприклад телефоном).

  • Третій варіант пов’язано з перевіркою відбитка OTR вручну. Цей варіант є найбезпечнішим, але не дуже зручним. Якщо ви можете скористатися одним з двох попередніх варіантів, їхнє використання буде зручнішим і швидшим. Для перевірки відбитка вам слід отримати від співрозмовника відбиток OTR за допомогою захищеного з’єднання (наприклад телефоном або електронною поштою) для наступної перевірки відбитка на місці.

Припустімо, що ви обрали варіант з питанням. Вкажіть питання у відповідному полі і визначте очікувану відповідь, яку має дати ваш співрозмовник для отримання уповноваження на спілкування.

Задаємо секретне питання.

Задаємо секретне питання.

Після підтвердження введених даних ваш потенційний співрозмовник побачить питання. Якщо відповідь буде правильно, налаштування спілкування OTR буде завершено і ви зможете перейти до спілкування.

Налаштування OTR завершено.

Налаштування OTR завершено.

Ваш співрозмовник також може ініціювати процедуру уповноваження. У разі, якщо він це зробить, ви побачите вікно з питанням. Дайте правильну відповідь на це питання, і вас буде додано до списку уповноважених контактів вашого співрозмовника.

Уповноваження OTR.

Уповноваження OTR.

Під час кожного сеансу обміну захищеними повідомленнями ви бачитимете піктограму з зеленим замком у верхній частині вікна спілкування. Щоб зняти захист зі з’єднання, або закрийте вікно спілкування, або скористайтеся кнопкою панелі інструментів Шифрування OTRЗавершити сеанс OTR.