Розділ 1. Вступ

Kopete, клієнт миттєвого зв’язку для KDE

Перш за все...

Якщо ви дуже добре обізнані з обміном миттєвими повідомленнями, будь ласка, прочитайте розділ Початок роботи, щоб дізнатися про цей чудовий світ, перш ніж продовжити читання.

Що таке Kopete?

Kopete — це клієнтська програма для миттєвого обміну повідомленнями у KDE. Вона надає вам змогу спілкуватися з вашими друзями та колегами за допомогою різних служб для обміну повідомленнями. Ця програма є простою у вивченні і зручною, якщо ваші друзі або колеги користуються декількома службами миттєвого обміну повідомленнями.

Програму Kopete спроєктовано так, щоб вона була добре інтегрована в стільницю KDE, таким чином користувачі відразу бачать знайомий інтерфейс. Інтерфейс користувача програми було зроблено простим і строгим, щоб не відволікати користувача. Водночас, Kopete зосереджується в миттєвому обміні повідомленнями над зв’язком та спілкуванням, і для цього, відмінності між різними системами миттєвого обміну повідомлень приховані від користувача. В програмі Kopete впроваджено функціональність Метаконтакту, що поєднує різні способи зв’язку з кимось в єдину «особу» у вашому списку контактів. Інші багатопротокольні програми миттєвого обміну повідомленнями містять цілий список різних облікових записів миттєвого обміну повідомленнями, і для недосвідчених людей, які не знають різниці між протоколами, це є незрозумілим. Kopete спрощує життя: метаконтакт — це особа, а контакти — це способи зв’язку і спілкування з цією особою. Контакти в метаконтакті просто розпізнати, бо їх позначено маленькими піктограмами, які представляють служби миттєвого обміну повідомленнями, за допомогою яких можна зв’язатись і спілкуватись з цією особою.

Kopete призначено для користувачів з будь-яким рівнем досвіду. Одразу після встановлення програма підтримує мінімальний набір функцій, які роблять спілкування якомога простішим. Досвідченіші користувачі можуть додавати до програми інші функціональні можливості, наприклад статистику, за допомогою системи додатків Kopete.

Докладніша інформація про Kopete у Тенетах

Для зв’язку з командою Kopete можете підписатись на список листування розробників, який знаходиться за адресою https://mail.kde.org/mailman/listinfo/kopete-devel.

Якщо вам потрібна підтримка у режимі реального часу, існує канал IRC, присвячений Kopete, там ви можете знайти учасників розробки, які обговорюють технічні (ну добре, не завжди технічні) питання або просто проводять свій час. Для того, що приєднатися до обговорення на цьому каналі, ви можете скористатися будь-яким клієнтом IRC (зокрема Kopete): просто додайте контакт IRC, скористайтеся сервером з адресою irc.freenode.org і оберіть канал #kopete. Приємного спілкування!