Розділ 2. Початок роботи

Щоб користуватися Kopete, вам слід налаштувати один або декілька облікових записів на службах миттєвого обміну повідомленнями, які ви бажаєте використовувати.

Ви вже певно обрали якусь зі служб обміну повідомленнями, або тому що вже користувалися миттєвим обміном повідомленнями, або через те, що маєте користуватися тією самою службою, що і ваші друзі. Якщо ви все ж не належите до однієї з цих двох категорій, будь ласка, скористайтеся службою обміну повідомленнями, заснованою на відкритих стандартах, оскільки такі стандарти розроблено для використання у вільному програмному забезпеченні. Інші служби обміну повідомленнями запроваджують зміни у форматі роботи служби не надаючи для загалу повної інформації про зміни, це ускладнює підтримку таких служб для розробників вільного програмного забезпечення.

Служби обміну повідомленнями, які Kopete підтримує, і які базуються на відкритих стандартах — це Jabber та IRC.

У цьому розділі ми будемо вважати, що ви вже зареєструвалися на якомусь з серверів миттєвого обміну повідомленнями. Якщо це не так, ви можете зареєструватися на Gadu-Gadu і Jabber безпосередньо за допомогою Kopete. Зареєструватися у інших службах ви можете за допомогою відповідних вебсайтів, а вже потім створити відповідний обліковий запис у Kopete.

Створення облікових записів

Щоб створити обліковий запис, скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати...: буде відкрито вікно налаштування.

Вікно налаштування — це основний інструмент для налаштування Kopete. Ліворуч у цьому вікні розташовано стовпчик піктограм, які визначають розділи параметрів Kopete, які можна налаштувати. Натисніть піктограму Облікові записи. В результаті на головній панелі буде показано сторінку керування обліковими записами. Спочатку ця сторінка буде порожньою, але невдовзі там міститиметься список ваших облікових записів для обміну повідомленнями. Натисніть кнопку Додати обліковий запис, щоб відкрити вікно Майстра додавання облікових записів.

Майстер додавання облікових записів допоможе вам створити обліковий запис у службі миттєвого обміну повідомленнями. На першій сторінці програма попросить вас обрати службу обміну повідомленнями, яку ви бажаєте використовувати. Натисніть позначку однієї з показаних служб, а потім натисніть кнопку Далі. На наступній сторінці ви маєте ввести відомості про ваш обліковий запис у обраній службі миттєвого обміну повідомленнями.

Для більшості з таких служб вам слід ввести ім’я вашого користувача або унікальний ідентифікаційний номер (UIN) і пароль. Служби особливого призначення Winpopup і SMS працюють у трішки інший спосіб, отже, щоб дізнатися про їх налаштування, вам слід прочитати відповідні розділи підручника. Існує ще декілька інших параметрів, які можна застосувати до більшості служб, і на які вам слід звернути увагу:

Запам'ятати пароль

Якщо позначено поле з цією міткою, Kopete зберігатиме для вас паролі, отже, вам не доведеться кожного разу під час з’єднання з службою обміну повідомленнями вводити пароль. Якщо у вас є серйозні причини для того, щоб остерігатися, або для того, щоб обмежити доступ до облікового запису обміну повідомленнями, ви можете не ставити позначки у цьому полі.

Автоматично з'єднуватись при запуску

Якщо позначити цей пункт, Kopete намагатиметься з’єднатися з службою обміну повідомленнями одразу після запуску програми. Якщо ви користуєтеся з’єднанням на зразок LAN, DSL або іншого «завжди увімкненого» з’єднання, використання цього пункту буде доречним, користувачі комутованого з’єднання (телефонних модемів) мають зняти позначку з цього пункту і з’єднуватися вручну після встановлення комутованого з’єднання.

Після того, як ви введете подробиці щодо вашого облікового запису, перейдіть до сторінки Завершено!, а потім закрийте вікно майстра і вікно налаштування.