Розділ 8. Часті запитання

8.1. Що означає слово Kopete? Як його вимовляти?
8.2. Якщо для одного імені користувача у моєму списку контактів існує декілька служб обміну повідомленнями, і я натискаю ім’я користувача, програма показує мені повідомлення про неправильну службу обміну повідомленнями.
8.3. Мені треба з’єднатись через проксі SOCKS, але я не можу знайти параметрів налаштування проксі в Kopete. Як мені налаштувати Kopete, щоб використовувати SOCKS?
8.4. Чи можна змінити піктограми, які я бачу у Kopete?
8.5. У діалоговому вікні налаштовування додатків немає жодного пункту додатка. У чому причина?
8.6. У мене багато <стільниць / моніторів / комп’ютерів> і / або я хочу спілкуватися з багатьма людьми одночасно. Тому мені потрібно, щоб програма Kopete могла <відтворювати звук / показувати повідомлення / змінювати шпалери / перезавантажувати комп’ютер> кожного разу, коли <надходить нове повідомлення / хтось входить до мережі / хтось виходить з мережі>. Коли буде додано таку можливість?
8.7. Чому може не працювати передавання файлів?
8.8. Чому усі дії виконуються уже після першого клацання кнопкою миші? Це ж незручно!
8.9. Чи можна використовувати для зміни зовнішнього вигляду програми «шкірки»?
8.10. Як попросити реалізувати якусь можливість у наступній версії Kopete?
8.11. Програма Kopete завершила роботу у аварійному режимі або працює не так, як слід (щодо неочікуваної поведінки, ми не розглядаємо випадки «Kopete працює не так як Pidgin» тощо). Що робити?
8.12. SSL у Jabber більше не працює. Програма повідомляє, що не вистачає додатка QCA TLS. Що робити?
8.13. Я користуюся одразу Jabber і ICQ. Коли я виходжу у мережу за допомогою Jabber, програма від’єднує мене від ICQ з повідомленням про помилку щодо встановлення з’єднання з іншого клієнта. Що робити?

8.1.

Що означає слово Kopete? Як його вимовляти?

Назва програми Kopete походить від чилійського слова Copete, що означає «чарка з друзями». Дункан, перший розробник, записав його вимову.

8.2.

Якщо для одного імені користувача у моєму списку контактів існує декілька служб обміну повідомленнями, і я натискаю ім’я користувача, програма показує мені повідомлення про неправильну службу обміну повідомленнями.

Ви можете змінити порядок облікових, у якому Kopete надсилатиме повідомлення співрозмовникам, за допомогою стрілок вгору і вниз у нижньому правому куті вікна налаштування облікових записів. Kopete намагатиметься з’єднатися з обліковими записами, починаючи згори списку. Але, якщо одна зі служб має вище значення статусу, ніж інші для окремо взятого користувача, Kopete скористається саме нею. Наприклад, якщо співрозмовник має три служби і у двох з них позначений як «Відсутній», у третій — як «У мережі», Kopete завжди намагатиметься надіслати повідомлення користувачеві за допомогою служби, у якій він знаходиться у мережі.

Підказка

Якщо ви натиснете маленьку піктограму протоколу праворуч від пункту меню замість натискання імені особи, ви завжди з’єднуватиметеся з цією особою за допомогою вказаної служби!

8.3.

Мені треба з’єднатись через проксі SOCKS, але я не можу знайти параметрів налаштування проксі в Kopete. Як мені налаштувати Kopete, щоб використовувати SOCKS?

  • ICQ™, AIM™ і Jabber використовують мережну інфраструктуру KDE. Їхні проксі SOCKS налаштовуються разом з рештою KDE за допомогою програми «Системні параметри»: Мережа і з’єднанняМережні параметриПроксі.

8.4.

Чи можна змінити піктограми, які я бачу у Kopete?

Теми піктограм емоцій можна змінити у вкладці Емоційки в сторінці Вигляду діалогового вікна Налаштування Kopete.

Щоб встановити нові піктограми емоцій (емоційки), спочатку зазирніть до Крамниці KDE. Там є багато додаткових наборів емоційок, які можна отримати.

Піктограми емоцій легко встановити — просто розмістіть теку з файлами піктограм та файлом XML, який містить опис призначення зображення до тексту, у $KDEDIR/share/apps/kopete/pics/emoticons (або $KDEHOME, напр., в /home/ім’я користувача/.kde/).

  1. Скопіюйте розпаковану теку в $KDEDIR/share/apps/kopete/pics/emoticons або $HOME/.kde/share/apps/kopete/pics/emoticons (або туди, де у вас $KDEHOME)

  2. В меню «Параметри» виберіть пункт «Налаштувати Kopete» і клацніть на позначці «Вигляд» в лівій панелі вікна налаштування параметрів, а тоді клацніть на вкладці «Емоційки».

  3. Виберіть у списку набір піктограм емоцій, які ви щойно встановили

  4. Тепер ви можете використовувати ці встановлені піктограми емоцій в Kopete

Щоб змінити піктограми протоколів, потрібно замінити піктограми в $KDEDIR/share/apps/kopete/icons, або розмістіть ваші піктограми у такій самі теці в $KDEHOME. Поки що немає повних наборів для заміни, які би можна було просто розпакувати туди.

8.5.

У діалоговому вікні налаштовування додатків немає жодного пункту додатка. У чому причина?

У цієї проблеми два розв’язання. Якщо ви користувалися готовими пакунками, переконайтеся, що встановлено пакунки саме для вашого дистрибутива та відповідної його версії. Встановлення «чужих» пакунків та сторонніх версій може призвести до непрацездатності Kopete. Якщо для вашої операційної системи немає готових пакунків, вам доведеться зібрати Kopete з початкових кодів або пакунків rpm з такими кодами. Якщо ви самі збирали KDE, Kopete має бути встановлено до того самого каталогу, що і KDE. Отже, якщо ви збирали програму з пакунка з початковими кодами, вам слід зробити так, щоб Kopete було встановлено до тієї самої теки, що і KDE. Якщо це не так, вам слід примусово вказати теку cmake. Наприклад, додати до команди cmake параметр -DCMAKE_PREFIX=/opt/kde4 (де /opt/kde4 є каталогом для встановлення). Щоб визначити типовий для KDE каталог, скористайтеся командою «which dolphin» у вікні Konsole. У відповідь на цю команду має бути показано щось таке: «/opt/kde4/bin/dolphin». Тоді, текою KDE буде /opt/kde4. Якщо ж показано «/usr/bin/dolphin», текою є /usr. Також слід перевірити, чи виконано команду «make install» і чи не встановлено у системі застарілої версії Kopete у якомусь іншому каталозі. Крім того, може виникнути потреба у виконанні після встановлення Kopete команди «kbuildsycoca4». Програма kbuildsycoca4 виконує оновлення бази даних додатків. Цю команду слід віддавати кожного разу після встановлення нового програмного забезпечення, у якому використовуються додатки. Втім, Kopete можна запустити і за допомогою команди «kopete», ще до того, як оновлення бази даних буде завершено.

8.6.

У мене багато <стільниць / моніторів / комп’ютерів> і / або я хочу спілкуватися з багатьма людьми одночасно. Тому мені потрібно, щоб програма Kopete могла <відтворювати звук / показувати повідомлення / змінювати шпалери / перезавантажувати комп’ютер> кожного разу, коли <надходить нове повідомлення / хтось входить до мережі / хтось виходить з мережі>. Коли буде додано таку можливість?

Все вже на місці (сюрприз!). Kopete є програмою KDE, тому може використовувати KNotify для усіх сповіщень. Якщо ви ще не знаєте, KNotify є дуже потужною системою, за допомогою якої ви можете наказати комп’ютеру виконувати маже будь-які дії у відповідь на певну подію у програмі KDE. Ви можете наказати відтворити звук, показати пасивне діалогове вікно, наказати блимати панеллю, записати до журналу повідомлення або навіть виконати якусь нетипову програму, зокрема скрипт командної оболонки, який виконуватиме будь-які потрібні вам дії. Доступ до цієї системи сповіщень можна отримати за допомогою діалогового вікна налаштовування сповіщень (ПараметриНалаштувати сповіщення). У відповідь буде показано список усіх дій, які може бути виконано у відповідь на одну з подій зі списку, розташованого вище. Додаткову підказку можна знайти у інших програмах KDE, ознайомившись із подіями, які ці програми перехоплюють. Зокрема, дуже корисним є пасивне сповіщення, яке показує KMail, коли надходить нове повідомлення.

8.7.

Чому може не працювати передавання файлів?

Причин може бути багато. Першим протоколом, у якому розробниками було реалізовано передавання файлів був WLM. Підтримку передавання файлів цим протоколом для Jabber і IRC було додано у Kopete 0.9.0 (включено до KDE 3.3), а для ICQ і AIM — у Kopete 0.50.0 (включено до KDE 4.0.0). Крім того, передавання файлів може не працювати, якщо ви користуєтеся брандмауером. Подробиці можна знайти у розділі щодо протоколу WLM.

8.8.

Чому усі дії виконуються уже після першого клацання кнопкою миші? Це ж незручно!

Kopete є частиною KDE. Це не просто якась стороння програма, яка просто виглядає як решта KDE. Програму тісно інтегровано з рештою середовища KDE. Це означає, що у Kopete виконуються стандарти KDE щодо використання одного клацання. Якщо вам хочеться змінити таку поведінку програми, змініть її для усього середовища KDE. Відкрити відповідну сторінку налаштувань можна за допомогою програми «Системні параметри», модуль Пристрої введенняМишка і позначити пункт Подвійне клацання для відкриття файлів і тек (перше клацання — вибір).

8.9.

Чи можна використовувати для зміни зовнішнього вигляду програми «шкірки»?

Єдиною відповіддю є «ні». Kopete створено бути програмою для обміну повідомленнями у KDE, а це означає, що програма виглядає і поводиться як програма KDE. Додавання «шкірок» порушує це правило, а реалізація підтримки роботи зі «шкірками» і без них є непрактичною. Ви можете просто вибрати інший стиль у «Системних параметрах» і користуватися прозорими меню та іншими зручностями KDE. Втім, kopete можна запустити з використанням іншого стилю. Приклад: kopete --style=marble. Можна використовувати будь-який коректний стиль KDE або Qt.

8.10.

Як попросити реалізувати якусь можливість у наступній версії Kopete?

Будь ласка, відкрийте сторінку системи сповіщення про вади KDE і створіть запис побажання щодо удосконалення (wishlist) для програми «kopete». Будь ласка, опишіть усі подробиці і вичитайте ваше повідомлення перед надсиланням. Розробники не гарантують, що описану вами можливість буде додано до програми, але із задоволенням розглянуть будь-які пропозиції.

8.11.

Програма Kopete завершила роботу у аварійному режимі або працює не так, як слід (щодо неочікуваної поведінки, ми не розглядаємо випадки «Kopete працює не так як Pidgin» тощо). Що робити?

Будь ласка, повідомте про цю ваду за допомогою сторінки системи сповіщення про вади KDE, розділ програми «kopete». Повідомлення про вади буде розглянуто по суті, лише якщо їх написано англійською мовою, вони докладні, а описана у них вада супроводжується даними зворотного трасування (текстом із вкладки «Зворотне трасування» вікна аварійного завершення Kopete). Якщо ви користуєтеся Kopete із git, будь ласка, повідомляйте про такі вади за допомогою списку листування розробників Kopete, не створюйте звітів щодо помилок.

8.12.

SSL у Jabber більше не працює. Програма повідомляє, що не вистачає додатка QCA TLS. Що робити?

Як можна прочитати у повідомленні щодо помилки, у вашій системі не вистачає додатка QCA TLS, який обробляє шифровані дані TLS/SSL у додатку Jabber. Встановіть пакунок qca-tls (та qca-ossl) або зберіть його з коду, розміщеного на домашній сторінці проєкту. Будь ласка, зауважте, що вам слід встановити лише додаток qca-tls, а не саму бібліотеку QCA. Потреби у повторному збиранні Kopete немає, програму навіть не потрібно перезапускати. Якщо встановлення додатка не допомагає, ймовірно, Qt™ просто не вдалося його знайти. Оскільки qca-tls встановлюється як додаток Qt™, його слід встановити до каталогу додатків версії бібліотек Qt™, які використовуються у Kopete.

8.13.

Я користуюся одразу Jabber і ICQ. Коли я виходжу у мережу за допомогою Jabber, програма від’єднує мене від ICQ з повідомленням про помилку щодо встановлення з’єднання з іншого клієнта. Що робити?

Пам’ятаєте, як налаштовували передавання ICQ у іншому клієнті Jabber? Ви налаштували «Передавання ICQ», яке надало вам змогу спілкуватися із співрозмовниками з ICQ із мережі Jabber. У ICQ не дозволено встановлювати декілька з’єднань з одним обліковим записом, отже система просто від’єднала цей запис. Знайдіть у ваших контактах Jabber запис у форматі 123456@icq.jabber.org і вилучіть його.