Діалогове вікно налаштування Kopete

Додавання і зміна облікових записів

Ми вже коротенько розповідали вам про те, як додати обліковий запис у главі Початок роботи. Щоб змінити параметри вже доданого облікового запису, відкрийте діалогове вікно Налаштувати Kopete за допомогою ПараметриНалаштувати.... Подібно до «Системних параметрів» KDE, параметри налаштування поділено на декілька розділів. За допомогою піктограм у лівій частині діалогового вікна можна перемикатися між розділами.

На сторінці «Облікові записи» ви можете Додати, Вилучити або Змінити облікові записи. Редагування облікових записів дуже подібне до їх додавання, але зауважте, що ви не зможете змінити ідентифікаційний номер користувача (UIN), ім’я приятеля, або інші параметри, які використовуються системою обміну повідомленнями для ідентифікації запису. Ці дані є визначальними для облікового запису. Якщо ви бажаєте їх змінити, вам слід додати новий обліковий запис з новим ідентифікатором запису і (за бажання) вилучити старий обліковий запис.

Ви зможете швидко відрізнити один від одного облікові записи у одній системі миттєвого обміну повідомленнями, якщо оберете для кожного з облікових записів власний колір для кожного з записів у смужці стану та піктограм контактів. Щоб зробити це, оберіть обліковий запис і натисніть піктограму інструменту для вибору кольору у правій частині сторінки.

Керувати пріоритетом облікових записів можна за допомогою піктограм Вгору і Вниз на цій сторінці. Якщо для обміну повідомленнями з певним контактом можна використовувати різні системи миттєвого обміну повідомленнями, Kopete скористається вказаним пріоритетом для визначення потрібного запису для обміну інформацією.

Глобальний профіль

Загальний профіль Kopete надає вам змогу вказати псевдонім і фотографію одразу для всіх ваших облікових записів у системах миттєвого обміну повідомленнями. Відповідні значення можна взяти з вашого запису у адресній книзі KDE, з одного з ваших контактів або встановити зовсім інші прізвисько і фотографію. Якщо ви ведете захопливе подвійне життя, ви можете створити декілька профілів і перемикатися між ними за допомогою розділу Профіль.

Поведінка

До параметрів поведінки належать параметри, які визначають спосіб, у який Kopete буде інтегровано з вашою стільницею, параметри стану Відсутності та параметри інтерфейсу користувача вікна спілкування.

Вкладка загальних параметрів

Тут ви можете налаштувати інтеграцію Kopete зі стільницею та змінити компонування списку контактів.

Показувати піктограму системного лотка

За типових налаштувань Kopete показує свою піктограму у системному лотку KDE. Якщо ви цього бажаєте, можете вимкнути цю піктограму.

Запускати з прихованим головним вікном

Позначення цього пункту, спричиняє до запуску Kopete з прихованим (згорнутим) вікном Списку контактів. Ви можете знову зробити це вікно видимим наведенням вказівника миші на піктограму системного лотка з наступним клацання лівою кнопкою миші або за допомогою глобального клавіатурного скорочення для показу списку контактів.

Відкривати повідомлення миттєво

Нові повідомлення відкриватимуть вікна спілкування одразу після своєї появи.

Використовувати чергу повідомлень

У черзі повідомлень Kopete зберігає повідомлення, якщо не відкрито жодного з вікон спілкування. За її допомогою програма може сповіщати вас про нові повідомлення за допомогою контекстних «кульок висловлювань»; або анімування піктограми лотка. Якщо ви вимкнете чергу повідомлень, одразу після отримання нового повідомлення буде відкрито вікно спілкування.

Використовувати стос повідомлень

Якщо ви скористаєтеся стосом повідомлень, Kopete покаже нещодавно отримані повідомлення, починаючи з останнього отриманого повідомлення.

Сповіщення
Показувати бульбашку для нового повідомлення

За допомогою цього пункту можна наказати програмі показувати «бульбашку розмови», яка з’являтиметься з піктограми системного лотка, коли ви отримуватимете нове повідомлення. Ви можете розпочати спілкування або проігнорувати повідомлення. У повідомленні буде виділено адреси, якщо ви наведете вказівник на відповідне посилання і клацнете лівою кнопкою миші, на відповідній адресі буде відкрито ваш улюблений переглядач Тенет, а вікно повідомлення буде закрито.

Блимання піктограми системного лотка під час отримання нового повідомлення

За допомогою цього пункту можна змусити програму анімувати піктограму системного лотка. Натискання цієї піктограми відкриватиме вікно спілкування.

Уможливити події під час відсутності

Якщо ви не бажаєте, щоб ці повідомлення відволікали вашу увагу, коли ви встановили стан Відсутності, зніміть позначку з цього пункту.

Налаштування звуків і подій

За посередництва системи сповіщень KDE у Kopete підтримуються звуки, блимаючі елементи панелі задач, пасивні контекстні вікна та інші екзотичніші засоби сповіщення. Щоб дізнатися більше, перейдіть за адресою /?branch=trunk5&language=uk&application=kcontrol/kcmnotify&path= у Konqueror або скористайтеся вкладкою «Довідка» у розділі Системні сповіщення «Системних параметрів».

Щоб додати власне сповіщення для контакту, наведіть вказівник на контакт у списку контактів, клацніть правою кнопкою і виберіть пункт «Властивості». У вікні, що відкриється, ви можете вибрати, чи слід розпочинати спілкування, відтворити вказаний вами звуковий ефект або показувати повідомлення для цього контакту або групи. Іншим способом отримання сповіщень є використання пункту «Виконати програму». Наприклад, якщо у ваші системі встановлено XOSD (екранний дисплей X), ви можете отримувати інтерактивні сповіщення у вигляді індикатора за допомогою виконання такої команди після події «Користувач увійшов до мережі»:

echo %s | osd_cat -o 100 -p bottom -A center -f -*-helvetica-*-r-*-*-24-*-*-*-*-*-*-* -O 2 -c gold

На форумі OhReally at the KDE було запропоновано використати читання інтерактивних сповіщень за допомогою засобу для синтезу мовлення з тексту, наприклад MBROLA, ось так:

echo %s | sed -e 's/online/onlaain/i' | /usr/local/bin/mbrdico.dutch.female

Команда «sed» змінює фонетику сповіщень Kopete так, щоб синтезатор краще вимовляв слова голландською.

Параметри повідомлення про відсутність

Сповіщати всі відкриті вікна спілкування, коли я відійду

Будьте обережними, коли позначаєте цей пункт: повідомлення надсилатиметься у відкрити спілкування, коли ви будете відсутні, а це може дратувати когось із співрозмовників.

Автовстановлення відсутності

Тут ви можете наказати Kopete встановлювати стан відсутності, якщо ви не надсилали повідомлень певний період часу.

Типові повідомлення про відсутність

Тут ви можете вказати будь-яку кількість ваших власних повідомлень про відсутність, а потім обрати одне з цих повідомлень, коли ви захочете відійти від комп’ютера, за допомогою кнопки Стан на головній панелі інструментів.

Параметри спілкування

Піднімати вікно/вкладку при вхідних повідомленнях

За допомогою цього пункту можна вказати, що слід піднімати вікно спілкування після отримання нового повідомлення.

Показувати події у вікні спілкування

У деяких системах обміну миттєвими повідомленнями у ваше розпорядження надається додаткова інформація, на зразок сповіщень про те, що певні співрозмовники приєднуються або полишають спілкування. За допомогою позначення цього пункту ви зможете отримувати цю інформацію у вашому вікні спілкування.

Підсвічувати повідомлення, які містять ваш псевдонім

За допомогою цього пункту можна просто виокремлюватия повідомлення спілкування, у яких міститься ваш псевдонім. Щоб дізнатися про потужніший засіб керування підсвічуванням можливих подій, прочитайте про додаток для підсвічування.

Налаштування інтерфейсу

Kopete може надсилати повідомлення або у режимі «вистрілив і забув», коли ви не очікуєте на відповідь, або за допомогою вікна спілкування, у якому буде показано весь обмін репліками. За допомогою цього пункту ви можете обрати, який з вищеописаних стилів спілкування буде типовим.

Правила групування вікна спілкувань

Якщо ви бажаєте групувати спілкування у вигляді вкладок одного вікна, Kopete надасть вам змогу визначити параметри групування у декілька способів.

  • Відкривати всі повідомлення у новому вікні спілкування

  • Групувати всі повідомлення від одного облікового запису в одному вікні спілкування

  • Групувати всі повідомлення в одному вікні спілкування

  • Групувати всі повідомлення від однієї групи в одному вікні спілкування

  • Групувати всі повідомлення від одного метаконтакту у одному вікні спілкування

Обмеження кількості рядків у вікні спілкування
Максимальна кількість рядків вікна спілкування

Цей параметр обмежує кількість рядків тексту, які буде показано у вікні спілкування.

Вигляд

Вигляд стосується стилю вікна спілкування, кольорів і шрифту у ньому, тут ви можете обрати бажаний набір емоційок.

Емоційки

Емоційки (також відомі як смайлики) — це комбінації символів на зразок ;-), які виглядають як обличчя і передають настрої або емоції. Kopete може, за вашого бажання, використовувати графічні емоційки замість простих символів.

За допомогою цієї вкладки ви можете обрати бажаний набір емоційок або взагалі вимкнути емоційки.

Вікно спілкування

Стилі

Вигляд вікна спілкування можна змінити так, щоб це вікно виглядало подібно до того, як виглядають подібні вікна у інших клієнтах миттєвого обміну повідомленнями. У списку, розташованому ліворуч, буде показано встановлені стилі, попередній перегляд стилю можна буде бачити на головній панелі. Якщо ви бажаєте створити власний стиль, перегляньте Довідник зі стилів вікна спілкування.

Додаткові стилі можна знайти на сайті Крамниці KDE. Kopete, починаючи з версії 0.12, підтримує стилі з Adium (програми для миттєвого обміну повідомленнями для Mac® OS X). Отже, ви можете отримати стилі Adium з сайта Adium Xtras (слід обрати пункт «Message View Styles»).

Щоб встановити стиль, натисніть кнопку Встановити.... Виберіть файл архіву, у якому міститься стиль. Щоб вилучити стиль, виберіть його зі списку і натисніть кнопку Вилучити.

Гуртувати суміжні повідомлення — це корисний пункт для того, щоб зробити ваші спілкування придатнішими для читання. Якщо ви отримуєте одразу декілька повідомлень від одного контакту, їх буде згруповано без повторення імені відправника.

Список контактів

Організувати метаконтакти за групами

Якщо зняти позначку з цього пункту, групування буде скасовано: всі контакти буде поділено на З’єднані контакти і Контакти поза мережею.

Показувати лінії гілок дерева

Зазвичай, Kopete показує контакти і групи у вигляді дерева, де записи членів групи розміщено з певним відступом. Для спрощення вигляду ви можете вимкнути цю можливість так, щоб список контактів став плоским. Крім того, тут ви можете вказати, чи слід робити відступи для гілок дерева.

Режим показу контакту

Тут ви можете обрати один з декількох способів показу списку контактів. Окремо слід відзначити пункт Використовувати фото контактів, якщо вони наявні, за його допомогою ви можете наказати програмі показувати у списку контактів фотографії, обрані вашими контактами або фотографії з адресної книги KDE.

Анімації списку контактів

Цей пункт керує анімацією у списку контактів. Вимикання анімації підвищить швидкодію Kopete на повільних комп’ютерах.

Автоматично ховати список контактів

Коли увімкнено, список контактів буде автоматично схований за декілька секунд після того, як курсор мишки залишить межі вікна.

Змінити вміст підказки...

У цьому діалоговому вікні до ваших послуг будуть декілька інструментів, за допомогою яких ви зможете визначити, наскільки багато або наскільки мало інформації буде показано у підказці списку контактів.

Кольори і шрифти

Кольори вікна спілкування

Тут можна змінити базовий шрифт і колір тексту, які використовуватимуться для спілкування.

Форматування перезаписує

Якщо особи, з якими ви спілкуєтеся обирають шрифти або кольори, які вам не подобаються, ви можете повідомити Kopete, що слід ігнорувати ці параметри і використовувати звичайний шрифт.

Список контактів

У деяких системах обміну миттєвими повідомленнями можна бачити те, чи є контакти бездіяльними за власними комп’ютерами. За допомогою цього пункту ви можете змінити колір, який використовуватиметься для позначення бездіяльних контактів.

Пристрої

У розділі «Пристрої» можна обрати і налаштувати мультимедійні пристрої, які використовуватимуться для аудіо- і відеоспілкування. Чи працюватимуть вони на вашому комп’ютері? Це дуже залежить від обладнання, яке у вас є, і того, наскільки добре це обладнання підтримується операційною системою.

Відео

Для роботи з відео Kopete використовує систему Video4Linux 2. На цій сторінці буде показано блакитний прямокутний, якщо не буде знайдено жодного відео-пристрою, або попередній перегляд зображення з відеокамери. Щоб дізнатися поточні відомості про підтримку вебкамер у Kopete, завітайте на сторінку вікі підтримки вебкамер у Kopete.

Аудіо

Підтримка аудіо в Kopete ще знаходиться в експериментальній стадії. Якщо ви маєте вкладку Аудіо, ймовірно, ви використовуєте експериментальну версію Kopete.