Вікно спілкування

Компонування вікна спілкування

Перегляд спілкування

Область перегляду спілкування, зазвичай, займає більшу частину вікна спілкування. Ця область і є місцем, де відбувається спілкування між вами і вашими контактами. Повідомлення у цьому вікні з’являються у порядку їх надходження: найраніші містяться на вершині списку.

Ви можете контролювати вигляд вікна спілкування, тобто зробити його схожим на вікна інших клієнтів обміну миттєвими повідомленнями або надати йому цілковито індивідуального вигляду.

Список учасників спілкування

Оскільки деякі з систем миттєвого обміну повідомленнями надають вам змогу спілкуватися у групах, корисно бачити список поточних учасників спілкування. Список учасників спілкування знаходиться ліворуч або праворуч від області перегляду спілкування. Змінити розташування списку учасників можна за допомогою пункту меню ПараметриСписок учасників спілкування. Зі списку учасників спілкування ви можете отримати доступ до контекстного меню кожного з контактів.

Область вводу

Область вводу знаходиться під областю перегляду спілкування. У цій області ви вводите ваші повідомлення для наступного надсилання. Ви можете змінити шрифт і колір повідомлення за допомогою звичайних інструментів на панелі інструментів. Якщо ваша система обміну повідомленнями підтримує таку можливість, ваші повідомлення з’являтимуться у кольорі, який ви для них обрали.

Типово, клавіатурним скороченням, що використовується для надсилання повідомлень, є просто клавіша Enter.

Смужка стану

У смужці стану буде показано тимчасові повідомлення, зокрема сповіщення про те, що хтось набирає повідомлення, а також кнопка Надіслати.

Розподіл на вкладки

У Kopete ви маєте можливість вести декілька бесід одночасно у одному вікні, для цього слід розташувати кожне зі спілкувань у окремій вкладці вікна. Заголовки вкладок змінюватимуть колір, коли у відповідних спілкуваннях з’являтимуться нові повідомлення:

Червоний

Хтось набирає повідомлення.

Зелений

Хтось набирає повідомлення.

Синій

Хтось набирає повідомлення, що містить ваш псевдонім.

Існує декілька способів керувати групуванням. Щоб налаштувати поведінку програми, перейдіть на вкладку «Спілкування» сторінки «Поведінка» у діалоговому вікні налаштування Kopete. Крім того, ви можете пересувати спілкування між вікнами за допомогою меню Вкладки, а також керувати розташування вкладок у вікні.

Групові спілкування у Kopete

Ви можете використовувати Kopete для спілкування у режимі один-на-один або у групі, якщо відповідна система обміну миттєвими повідомленнями підтримує таку можливість.

Щоб запросити інших учасників до спілкування, перетягніть їх позначки зі списку контактів у вікно спілкування або скористайтеся пунктом меню СпілкуванняЗапросити<ім’я контакту>.

Перенесення файлів

У деяких системах обміну миттєвими повідомленнями ви можете надсилати або отримувати файли. Доступ до цієї функції може отримати за допомогою контекстного меню контакту. Якщо ви вже є учасником спілкування і бажаєте надіслати файл, просто перетягніть цей файл з будь-якої іншої частини KDE до вікна спілкування або скористайтеся пунктом меню СпілкуванняНадіслати файл.

Клавіатурні скорочення

У вікні спілкування можна використовувати такі клавіатурні скорочення:

Клавіатурне скороченняДія
EnterНадіслати повідомлення з Області вводу.
Ctrl+PНадрукувати вміст перегляду спілкування.
Ctrl+SЗберегти вміст перегляду спілкування.
Ctrl+WЗакриває поточний перегляд спілкування. Вікно спілкування також буде закрито, якщо у ньому більше немає вкладок.
Ctrl+,Повернутися до попередньої вкладки.
Ctrl+.Перейти до наступної вкладки.
Ctrl+Shift+BВідокремити спілкування у вкладці у окреме вікно.
TabДоповнює частково введений псевдонім, який належить комусь з тих, з ким ви спілкуєтеся.