Додавання друзів

Після першого вашого входу до системи вікно Kopete буде майже порожнім. Ймовірно, у ньому буде лише типовий запис контакту, доданий вашим сервером, який, можливо, надіслав вам вітальне повідомлення, але у ньому не буде списку співрозмовників, з якими можна було б поспілкуватися. На першому кроці додавання записів ваших друзів слід вказати їхні ідентифікатори Jabber. Якщо вам відомий такий ідентифікатор, ви можете негайно додати його до списку Kopete. Скористайтеся для цього пунктом ДодативашJID@example.org або ФайлДодати контактвашJID@example.org. У відповідь програма відкриє вікно, у якому ви зможете вказати Jabber ID, який ви бажаєте додати до вашого списку. Введіть цей ідентифікатор і натисніть кнопку Гаразд. Якщо ви визначаєте групу записів контактів (наприклад «родина» чи «робота») слід скористатися пунктом Група. Зв’язок запису з адресною книгою можна створити за допомогою пункту Запис адресної книги. Після визначення зв’язку ви зможете використовувати дані профілю користувача, зокрема знімок користувача, у багатьох програмах.

Додавання запису контакту.

Додавання запису контакту.

Отже, ви додали запис до вашого списку контактів. Але перш ніж ви зможете надсилати йому чи їй повідомлення, ваш контакт має уповноважити вас на надсилання таких повідомлень. До уповноваження праворуч від запису контакту буде показано знак оклику на жовтому тлі.

Ваш запис контакту.

Ваш запис контакту.

Після того, як ваш контакт уповноважить вас або додасть вас до власного списку контактів, програма зафарбовуватиме його чи її піктограму у списку контактів після входу відповідного користувача до системи обміну повідомленнями. Піктограми користувачів відповідатимуть їх Стану. Ви також можете встановити власний стан у мережі. Після уповноваження програма покаже вам відповідне повідомлення.

Зазвичай, ваш контакт також додасть вас до свого списку контактів, отже вам також доведеться надати уповноваження. Kopete сповістить про запит щодо уповноваження за допомогою зеленого прапорця з описом запиту. Щоб надати уповноваження, натисніть кнопку Уповноважити. Вікно сповіщення можна закрити натисканням хрестика у верхньому правому куті вікна сповіщення.

Ваш контакт додав вас до власного списку.

Ваш контакт додав вас до власного списку.

Після виконання уповноважень ваш список контактів має набути вигляду, подібного до наведеного на наступному зображенні.

Запис контакту після завершення процедури взаємного уповноваження.

Запис контакту після завершення процедури взаємного уповноваження.

Отже, ви додали ваш перший запис контакту до списку контактів.