Розділ 2. Основні прийоми користування

Як відкрити файл

Щоб переглянути будь-який з підтримуваних файлів у Okular, скористайтесь пунктом меню ФайлВідкрити... , оберіть підтримуваний файл у діалоговому вікні, а потім натисніть кнопку Відкрити. Зображення з вказаного вами файла має з’явитися у головному вікні програми.

Важливо

Новий документ буде відкрито у новій вкладці, якщо позначено пункт Відкривати нові документи у вкладках на сторінці загальних налаштувань.

Вкладки можна закривати клацанням на їхніх заголовках середньою кнопкою миші.

Раніше закриту вкладку можна повторно відкрити за допомогою пункту меню ФайлСкасувати закриття вкладки (Ctrl+Shift+T).

Якщо ви вже раніше відкривали файли у Okular, ви можете швидко відкрити їх знову, для цього виберіть відповідний пункт у меню ФайлВідкрити нещодавній.

Okular є типовою програмою KDE для перегляду файлів PDF і PostScript®. Саме цю програму буде запущено, якщо ви наведете вказівник миші на якийсь з файлів цих типів у програмі для керування файлами і двічі клацнете лівою кнопкою миші. Щоб відкрити будь-який з файлів, підтримку формату якого передбачено у Okular, скористайтеся пунктом Відкрити за допомогою...Okular контекстного меню програми для керування файлами.

Після того, як ви відкриєте файл, очевидно, ви захочете прочитати його, а отже якимось чином пересуватися його вмістом. Щоб дізнатися про те, як це зробити, прочитайте наступний розділ.