Розділ 4. Панель меню

Меню «Файл»

ФайлВідкрити... (Ctrl+O)

Відкриває підтримуваний файл або архів документа Okular. Якщо якийсь файл вже було раніше відкрито, його буде закрито. Докладнішу інформацію можна отримати з розділу щодо того, Як відкрити файл.

ФайлВідкрити недавні

Відкриває файл, який вже раніше було відкрито за допомогою підменю зі списком таких файлів. Якщо у програмі вже відкрито якийсь файл, його буде закрито. Щоб дізнатися більше, прочитайте розділ про те, як відкрити файл.

ФайлІмпортувати PostScript як PDF...

Відкрити файл PostScript® і перетворити його на PDF.

ФайлСкасувати закриття вкладки (Ctrl+T)

Повторно відкрити останній закритий документ. Цим пунктом можна скористатися, лише якщо ви закривали якийсь документ у вкладці протягом поточного сеансу.

ФайлВідкрити теку документа

Відкрити теку, у якій зберігається поточний документ у вашій улюбленій програмі для керування файлами. Цей пункт є особливо зручним у випадку, якщо ви отримали файл PDF з інтернету і відкрили його у Okular. Розташування такого файла може бути невідомим, а визначити його без можливості відкрити відповідну теку може бути непросто.

ФайлЗберегти (Ctrl+S)

Зберігає поточний відкритий файл з новою назвою із усіма змінами (анотаціями, вмістом форм тощо), якщо у модулі обробки документа передбачено збереження змін. Якщо у модулі не передбачено можливості зберігання змін, програма запропонує користувачеві або відкинути зміни, або зберегти зміни разом із документом до аріхву документа Okular.

ФайлЗберегти як... (Ctrl+Shift+S)

Зберігає поточний відкритий файл із усіма змінами (анотаціями, вмістом форм тощо), якщо у модулі обробки документа передбачено збереження змін. Якщо у модулі не передбачено можливості зберігання змін, програма запропонує користувачеві або відкинути зміни, або зберегти зміни разом із документом до аріхву документа Okular.

Примітка

Зауважте, що через спосіб, у який це все реалізовано, навіть якщо до файла не було внесено змін, новий файл може не бути абсолютною копією початкового файла (наприклад, мати іншу хеш-суму SHA-1 тощо).

ФайлПерезавантажити (F5)

Перезавантажує поточний відкритий файл.

ФайлДрукувати... (Ctrl+P)

Надрукувати поточний позначений документ. Будь ласка, зауважте, що в Okular передбачено деякі специфічні параметри для друку PDF, доступ до яких можна отримати, натиснувши кнопку Параметри > > і перейшовши до вкладки Параметри PDF. Скористайтеся цими параметрами, щоб надрукувати ваші анотації або налаштувати режим перетворення на растрове зображення, якщо у вас виникають проблеми із друком певних символів або є потреба у зміні режиму масштабування зображення.

Примітка

Доступ до режимів масштабування можна бути отримати, лише позначивши пункт Перетворити на растрове зображення.

ФайлПерегляд друку...

Показує попередній перегляд того, як поточний показаний документ виглядатиме після друку, за умови застосування типових параметрів.

ФайлВластивості

Показує деяку базову інформацію щодо документа, зокрема, заголовок, автора, дату створення і подробиці про використані шрифти. Список відомостей залежить від типу документа.

Примітка

Будь ласка, зверніть увагу на дані щодо заміни шрифтів на вкладці Шрифти діалогового вікна Властивості. Багато проблем із показом текстових даних можна усунути встановленням замінених шрифтів.

ФайлВбудовані файли...

Показує файли, вбудовані до документа, якщо такі файли є. Докладнішу інформацію можна знайти у розділі, присвяченому Вбудованим файлам.

ФайлЕкспортувати як

Під цим пунктом міститься список форматів, до яких можна експортувати поточний документ. Першим записом для документів усіх типів завжди є Звичайний текст....

Другим пунктом є Архів з документом, за допомогою цього пункту ви можете зберегти документ з вашими анотаціями до специфічного для Okular формату архіву. Таким чином, ви зможете передавати початковий документ з вашими анотаціями іншим користувачам Okular або спільно з ними працювати над певним документом.

ФайлОприлюднити

У цьому пункті меню міститься список служб, якими можна скористатися для того, щоб поділитися поточним документом із іншими людьми або надіслати його на пристрій для зберігання. Перелік записів визначається операційною системою. Він залежить від формату поточного документа та встановлених додатків KPurpose.

ФайлВийти (Ctrl+Q)

Завершує роботу Okular.