Навігація

У цьому розділі описано способи навігації документом, які використовуються у Okular.

Існує декілька способів пересування області перегляду. Одним з них є використання клавіш і . Крім того, ви можете скористатися смугою прокручування, коліщатком вашої миші, або клавішами Page Up і Page Down.

Ви також можете скористатися навігаційними клавішами у стилі vim, зокрема клавішею H для переходу до верхньої частини попередньої сторінки, L для переходу до верхньої частини наступної сторінки, J для пересування на рядок нижче і K для пересування на рядок вище.

Ще одним способом є утримування натисненою лівої кнопки миші, коли вказівник знаходить у будь-якому місці документа, з одночасним перетягуванням вказівника миші у напрямку, протилежному до того, у якому ви бажаєте пересунутися документом. Ця процедура працює, лише якщо увімкнено засіб навігації, цей інструмент ви можете обрати за допомогою пункту меню ІнструментиНавігація.

Примітка

Під час перегляду документа у режимі презентації користуйтеся клавішами та для перемикання між сторінками або слайдами. Номер та розташування у документі поточного слайда буде показано на панелі-накладці у верхньому правому куті екрана.

Якщо ви читаєте документ з декількома сторінками, скористайтеся можливістю автоматичного гортання у Okular. Увійти у режим автоматичного гортання можна натисканням комбінацій клавіш Shift+Стрілка вниз і Shift+Стрілка вгору. Після цього можна скористатися повторними натисканнями цих комбінацій для того, щоб збільшити або зменшити швидкість гортання. Тимчасово розпочати або зупинити гортання можна натисканням клавіші Shift. Натискання будь-якої іншої клавіші призводити до виходу з режиму автоматичного гортання.

Ще одним засобом навігації для переходу одразу на декілька сторінок документа є вказівник миші. Перетягніть сторінку вгору або вниз, продовжуйте перетягування після досягнення нижнього або верхнього краю сторінки. Щойно ви перетнете край сторінки, у верхній або нижній частині екрана знову з’явиться курсор і ви зможете продовжити гортання сторінок.

За допомогою панелі навігації, розташованої ліворуч на екрані, можна здійснювати пересування документом ще у два способи:

 • Якщо ви наведете вказівник на мініатюру сторінки і клацнете лівою кнопкою миші, відповідну сторінку буде відображено у області перегляду.

 • Якщо у документі є зміст, наведення вказівника миші з наступним клацанням лівою кнопкою на пункті вмісту пересуне область перегляду до сторінки, пов’язаної з цим пунктом.

 • Якщо у документі є шари, ви можете визначити, які з них слід показувати, за допомогою позначення або зняття позначки з відповідних пунктів у списку Шари.

 • Якщо у документі є закладки, увімкніть показ панелі Закладки. Для переходу до відповідної сторінки достатньо натиснути пункт закладки. Якщо закладки встановлено не лише для поточного документа, ви зможете швидко перемикатися між закладками у всіх нещодавно відкритих файлах.

 • Якщо у документі передбачено анотації, увімкніть режим перегляду Рецензування і натисніть пункт анотації, або позначте його за допомогою клавіш і , а потім натисніть клавішу Return, щоб перейти до відповідної сторінки.

У деяких документах є посилання. У випадку наявності посилань ви можете навести на посилання вказівник миші і клацнути лівою кнопкою: область перегляду буде пересунуто до сторінки, на яку виконано посилання. Якщо посилання виконано на сторінку мережі або на якийсь інший документ, буде запущено типову програму для обробки відповідного формату даних у KDE. Наприклад, натискання посилання, що вказує на «http://www.kde.org», відкриє вебсторінку у типовій програмі для перегляду вебсторінок KDE.

Важливо

Внутрішні посилання у документі працюватимуть лише у режимі when інструмента «Навігація».

Крім того, для швидкого пересування до окремих місць у документі ви можете скористатися такими функціональними можливостями:

 • Перейти до початку документа можна за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl+Home або пункту меню ПерехідПочаток документа.

 • До останньої сторінки документа можна перейти за допомогою комбінації клавіш Ctrl+End або за допомогою пункту меню ПерехідКінець документа.

 • До наступної сторінки документа можна перейти за допомогою клавіш Пробіл, Page Down, кнопки панелі інструментів Наступна сторінка або за допомогою пункту меню ПерехідНаступна сторінка.

 • До попередньої сторінки документа можна перейти за допомогою клавіш Backspace, Page Up, кнопки панелі інструментів Попередня сторінка або за допомогою пункту меню ПерехідПопередня сторінка.

 • Ви можете повертатися до місць у документі у хронологічному порядку переходів між ними. Наприклад, якщо ви бачите фразу «Як показано у [15], …», і хочете швидко ознайомитися з тим, що таке [15], ви просто натискаєте посилання, і Okular переходить до списку посилань. За допомогою натискання комбінації клавіш Alt+Shift+ або пункту меню ПерехідНазад ви можете повернутися до тієї самої позиції, з якої ви перейшли до списку посилань.

 • Перейти далі стосом переходів після повернення до попереднього місця за допомогою описаного вище способу можна скориставшись комбінацією клавіш Alt+Shift+ або пунктом меню ПерехідВперед.

 • Крім того, під час пошуку якогось фрагмента у документі ви можете перейти до місця з наступним відповідником за допомогою натискання клавіші F3 чи Enter (якщо фокус перебуває на полі Знайти) або вибору пункту меню ЗміниЗнайти далі або повернутися до попереднього відповідника за допомогою натискання клавіш Shift+F3 чи Shift+Enter (якщо фокус перебуває на полі Знайти) або вибору пункту меню ЗміниЗнайти позаду.